\y<UcC^^ Vlieland heeft op dit moment een relatie met de bibliotheek van Harlingen. In het nieuwe cluster zal dat zo blijven. In het binnenkort te houden overleg zal duidelijk worden hoe de verhoudingen en bevoegdheden komen te leggen. Wij zullen u informeren wanneer dat gewenst wordt. Wij hebben al eens met de gedachte gespeeld om het teruglopende bezoek aan de bibliotheek te stimuleren door een nagenoeg gratis lezerskaart (tegen geringe administratiekosten) te verstrekken. Deze maatregel zou dan ook voor de toerist moeten gelden. In een overeenkomstige aanpassing van de toeristenbelasting zou dan de dekking moeten worden gevonden. Jeugdbeleid. Zoals bekend zou de nota voor het jeugdbeleid opgesteld worden met behulp van de stichting Partoer. Binnen Partoer is op enig moment een capaciteitsprobleem ontstaan en heeft men de voorkeur gegeven aan de ondersteuning in het veld. Voor Vlieland betekende dat ondersteuning bij de subsidieaanvraag voor de skatebaan. Toch verwachten wij dat Partoer nog dit jaar zijn toezegging nakomt en nog het jaar 2003 uw raad de noodzakelijke nota jeugdbeleid kan vaststellen. Gemeentelijke gezondheidsbeleid. Er ligt een naar ons oordeel uitstekende aanzet voor de nota gemeentelijk gezondheidsbeleid. Deze aanzet is het product van een gemeenschappelijke inspanning van een aantal friese gemeenten samen met de GGD. Deze aanzet wordt nu toegeschreven naar de situatie op Vlieland in een grofmazige benadering. In een latere fase kan de nota worden bijgesteld. Wij zijn van mening dat het nog aan te bieden product uw raad de gelegenheid zal bieden om het door u gewenste beleid te formuleren.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 14