VLlC onmiskenbaar tot een versnelling van procedures leiden. Keerzijde is, dat de gemeente een registratie zal moeten bijhouden, omdat de provincie bevoegd gezag blijft. 810 Ruimtelijke Ordening. In 2004 zal de verdere voorbereiding van het project haven/bedrijventerrein ter hand worden genomen om tot een bestek en financiering van de uitvoering te komen. De verwachting is dat de kosten van deze verdere voorbereiding deels uit subsidies kunnen worden gedekt. De gemeentelijke bijdrage kan worden gedekt uit de reserve co-financiering Leader+. Voor het publiekrechtelijke traject is budget geraamd in verband met de noodzakelijke onderbouwing van het bestemmingsplan. Nu vrijwel zeker is dat de centrale op afzienbare termijn verwijderd zal worden, is het wenselijk om voor dit terrein tijdig een stedenbouwkundige opzet te laten maken. Hiervoor is in de begroting 2004 budget gereserveerd. Aan de bouw van vervangende toeristische verblijfsvoorzieningen nabij camping Stortemelk zal in 2004 gestalte worden gegeven. Vanaf 2004 zal extra geld moeten worden uitgetrokken voor het (laten) digitaliseren van bestemmingsplannen. Dit wordt tegenwoordig door vrijwel alle gemeenten nagestreefd, o.a. voor het via internet beschikbaar stellen van informatie. Het eerste bestemmingsplan van Vlieland dat op deze wijze zal worden beschikbaar gemaakt is het bestemmingsplan zomerhuizenterrein. Dit leent zich bij uitstek voor dit doel, daar veel eigenaren die niet op het eiland wonen de informatie niet gemakkelijk op het gemeentehuis kunnen inzien. Met het digitaliseren van dit plan voldoet Vlieland aan de door de provincie in het kader van het project DURF geformuleerde doelstelling om uiterlijk in 2005 alle nieuw vervaardigde bestemmingsplannen conform het IMRO (een standaard elektronisch uitwisselingsformaat) te kunnen uitwisselen. Ontwikkelingen in de laatste jaren geven aanleiding tot het ontwikkelen van een nieuw structuurplan. In 2004 zal hiermee in eigen beheer een aanvang worden gemaakt. Pas in 2005 zullen hiervoor externe kosten moeten worden gemaakt. 820 Volkshuisvesting. In 2004 zal naar verwachting een start worden gemaakt met de realisering van de inbreidingslocatie Boereglop/Middenweg. Door de provincie is hiervoor een ISV-subsidie van 130.000 beschikbaar gesteld. Ondanks deze bijdrage blijft er een dekkingstekort, dat door de gemeente zal moeten worden ingevuld. Welzijnsbeleid. Wij hebben het voornemen om de subsidies zoals die in voorgaande jaren door de raad beschikbaar werden gesteld op hetzelfde niveau beschikbaar te stellen. Wij hebben niet het voornemen om van het bestaande beleid af te wijken. Kinderopvang. Ten aanzien van de kinderopvang speelt een bijzondere situatie. Op grond van de aangekondigde wet Basisvoorziening Kinderopvang en de overeenstemming die er bestond met de kamercommissie is in 2002 aangekondigd dat de subsidierelatie met de kinderopvang zou worden beëindigd. De minister heeft echter besloten de aanbieding van de wet op te houden omdat er onvoldoende middelen beschikbaar zijn. De beoogde invoeringsdatum is nu 1 januari 2005. Door het uitstel van de invoering blijft de verantwoordelijkheid van de gemeenten voor de kinderopvang gebaseerd op de Welzijnswet 1994. Dat betekent dat wij als gemeente Vlieland nog subsidie kunnen (moeten) verstrekken. Het verbouwingsplan t.b.v. de kinderopvang bij de Zeester ligt op dit moment stil. Wij zijn van mening dat alvorens een architect ontwerpen gaat maken er een primitieve kostenraming moet zijn om enigszins richting aan de ontwikkeling te kunnen geven. Die kostenraming moet nog worden gemaakt. Bibliotheek. In de bibliotheekwereld is een grote herbezinning op de taken en organisatie gaande. Ook Vlieland zal niet aan een gewijzigde structuur ontkomen. Er is in de regio een werkgroep bezig om de structuurwijziging uit te werken. Er worden clusters van bibliotheken gevormd die eigen personeel in dienst zullen hebben. De koepelorganisatie "Centrale Bibliotheek Dienst" Friesland zal geheel worden omgevormd.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 13