y&cC^rZ^> Ook de financiële consequenties van de invoering van het duale stelsel is financieel niet ongemerkt voorbij gegaan. Van compensatie via het gemeentefonds is het nog steeds niet gekomen, niet incidenteel, laat staan structureel. Gelet op de huidige omstandigheden moet enige vorm van compensatie betwijfeld worden. Tenslotte de memorering van de actuele berichten met betrekking tot de invoering van de gekozen burgemeester. Gelet op de ambities zal een en ander nogal wat voeten in de aarde hebben. In verband met de nodige complicaties in onverenigbaarheid met een eenduidige bestuursmethodiek, lijkt afwachten de beste remedie. Het bestuur is er evenwel van overtuigd dat de gekozen burgemeester zijn intrede zal doen, of het zijn beslag zal krijgen binnen de geëtaleerde tijdsbestekken wordt in twijfel getrokken. Vast staat dat het voor de gemeentes niet eenvoudiger wordt te besturen in deze moeilijke tijden met op zijn zachts gezegd onheldere bestuursomstandigheden door onvoldoende duidelijkheid van de diverse verantwoordelijkheden binnen het gemeentelijke bestuursapparaat. Ruimtelijke ordening. Deze aanbiedingsbrief zou niet compleet zijn wanneer geen aandacht besteed zou worden aan de diverse projecten in voornemen of uitvoering. Gedurende het afgelopen jaar heeft in ruimtelijke zin de keuze voor een verblijfrecreatieproject bij de jachthaven ieders belangstelling gewekt en meer dan dat. Het bestuur heeft een inspanning geleverd om zo duidelijk mogelijk in beeld te brengen wat de complicaties en relaties waren wat betreft de ruimtelijke ordening. Tweemaal zijn opties aan de orde geweest voor een vestiging van een verblijfsrecreatieproject, in beide gevallen heeft de gemeenteraad niet kunnen instemmen met de voorstellen. De consequentie nu is de bouw van verblijfsrecreatie op de locatie Vliestroom, een project dat reeds in voorbereiding was. Ruimtelijk gezien heeft deze locatie zich reeds bewezen als vestiging van een dergelijke inrichting, evenwel verliest de gemeente een goede optie om aanpalend aan de dorpskern voorzieningen te realiseren. Deze andere en nadere keuzes, benadrukken de noodzaak in de komende twee jaren te werken aan een bijgesteld structuurplan, opgeschoven en dichter tegen de nog voorliggende mogelijkheden aan. Vanuit bestuurlijk opzicht lijkt het goed om op die manier een mandaat naar het bestuur te vernieuwen met nieuw, bijgesteld en vastgesteld ruimtelijk beleid. Voorstellen in bovenstaande zin zullen U in het komende jaar bereiken. Tenslotte, de aanbiedingsbrief beperkt zich uiteraard tot een beschouwing tot beter weten en heeft tevens niet de bedoeling uitputtend te zijn. Alert bestuur en bijstellingsvermogen, zijn noodzakelijk om ook financieel het hoofd te kunnen bieden aan veranderingen die zich sneller na elkaar kunnen aandienen. Het bestuur wil graag de gelegenheid aangrijpen, de ambtelijke dienst te bedanken voor inzet en toewijding, betoond in het afgelopen jaar. Graag maken we in het komende jaar wederom gebruik van de werkkracht en toewijding van onze ambtelijke dienst. Oost - Vlieland, oktober 2003. Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester. Mr. BP. Oosthoek, secretaris.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 11