6 die in de plaats komt van een heleboel andere regelingen. Voor onze regio zal het voor veel mensen een achteruitgang betekenen. De voorzitter zegt dat de heer Zuidenga op de hoogte zal worden gehouden. De heer Visser merkt op dat de aansluiting van veel schelpenpaden op de hoofdwegen nogal haaks is, wat voor problemen zorgt voor tandems en andere langere fietssoorten. Verder zegt hij dat de containers op de waddendijk vaker geleegd zouden moeten worden, zeker nu veel schepen die droogliggen op het wad hier hun vuilniszakken neerleggen. Het is niet hygiënisch en trekt ratten aan. De wethouder antwoordt dat de containers ook niet bedoeld zijn voor vuilniszakken, omdat de deksels niet verder open kunnen dan de beugels toelaten. Om dit te verhelpen zou je grote rolcontainers neer kunnen zetten, maar dan loop je het risico dat ook onze afvalventende bedrijven hier dankbaar gebruik van gaan maken. En zonder beugel gaan kroegverlaters met de containers aan de haal. Maar hij zal contact opnemen met de buitendienst om te proberen het vuil sneller weg te laten halen. Voor wat betreft de schelpenpaden zal hij ook contact opnemen met de ambtelijke dienst. Mevrouw De Leng zegt dat de dienstdoende huisarts(en) en de ambulance vaak moeite hebben voor de praktijk te parkeren door alle fietsen die er staan. Zij wil er voor pleiten om hiervoor een maatregel te treffen. De voorzitter onderkent het probleem maar zegt dat hij zich afvraagt of bij grote drukte mensen een maatregel als een "P" op de grond wel zullen respecteren. Maar het is wel de moeite waard om het in te zetten en er over na te denken. Het college zal er op terug komen. Mevrouw De Leng zegt hier blij mee te zijn maar het probleem vraagt wel om een snelle oplossing. De heer Veenstra zegt gelezen te hebben dat het KNMI voornemens is om hier enkele jaren achtereen geluidsmetingen te gaan doen en hiervoor ook een bijdrage aan de gemeente te gaan vragen. Hij vraagt of het college hier al over benaderd is en zo ja of het college al een standpunt in heeft genomen. De voorzitter antwoordt op dit laatste ontkennend. De Vereniging tot behoud van de Waddenzee heeft dit gevraagd aan het KNMI en dit heeft te maken met het arrest van de Raad van State. Zoals hij eerder in de vergadering heeft uiteengezet gaat het bij de nieuwe vergunning ook om inhoudelijke zaken. Dat ook de gemeente om een bijdrage zal worden gevraagd is hem niet bekend. De heer Visser zegt begrepen te hebben dat het hier ging om de gemeente Texel. 13. Rondvraag Er zijn geen vragen. 14. Sluiting Vervolgens, niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter om 22.25 uur de vergadering en dankt een ieder voor zijn/haar aanwezigheid. Aldus vastgesteld door de gemeenteraad van Vlieland in zijn openbare vergadering van 15 september 2003 griffier voorzitter

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 9