5 De heer Gieles zegt de vraag bewust gesteld te hebben omdat de WD voorstander is van een parttime baan, en de PvdA niet. Hoe staat het met de plannen voor een skatebaan? De voorzitter antwoordt dat het moeilijk is een geschikte lokatie te vinden. De heer Gieles vraagt of ook de jeugd benaderd is voor het bepalen van een lokatie? De voorzitter antwoordt dat hier nogal wat haken en ogen aanzitten, zeker voor wat betreft geluidsoverlast. Mevrouw De Lena zegt dit onderwerp twee vergaderingen geleden al aan de orde gesteld te hebben en ze is bang dat het nu weer een paar maanden gaat duren. Daarom wil ze graag dat ook dit in de tijd wordt gezet. Ze wil graag een verslag van hoe ver het er mee staat. De voorzitter zegt hierop dat dit duidelijk is: dat de skatebaan er moet komen daar is het college het over eens. Maar de vraag is waar. De eerste lokatie daar stemde Staatsbosbeheer niet mee in, de lokaite bij het zwembad gaf te veel problemen voor omwonenden qua geluidsoverlast. Hierna is het idee opgekomen van het Oosterseveld. Het een en ander zal tegen elkaar afgewogen moeten worden en het college is hier nog steeds mee bezig. Mevrouw De Leng zegt begrepen te hebben dat het op de langere termijn is geschoven omdat de kosten de pan uit zouden rijzen. Het is misschien een idee om hiervoor een budget te stellen. De voorzitter zegt dat dit wel kan maar er leeft wel een bepaalde verwachting van zo'n skatebaan bij de jeugd. Als je ietst neerzet wat niet in de smaak valt dan wordt het niet gebruikt. Mevrouw De Leng zegt hierop dat de jeugd heel blij zal zijn als er sowieso iets komt. De voorzitter zegt dat er in ieder geval een kostenopzet moet komen. De PvdA pleit ervoor de vragen aan het college op de website te publiceren. De voorzitter antwoordt hierop het een goede suggestie te vinden, maar dan natuurlijk wel met de antwoorden erbij. De voorzitter meldt dat de fractie van de WD een brief gezonden heeft m.b.t. de beleidsvoornemens voor wat betreft de begrotingsbehandeling 2004. Deze zullen deel uitmaken van de begrotingsbehandeling 2004. De heer Potiek vraagt naar hoe het staat met de voornemens om een soort monumentje te plaatsen voor de stoffelijke resten die zijn gevonden op Stortmelk, en vraagt waar deze zich nu bevinden. De voorzitter antwoordt dat het monumentje niet doorgaat, dit was toch niet zo'n goed idee op een kampeerterrein. De resten zullen nu worden begraven op de begraafplaats met het verhaal erbij. Ze bevinden zich momenteel in het huisje op de begraafplaats. De heer Zuidenaa zeat iedereen te willen bedanken voor het in hem gestelde vertrouwen. Hij zegt dat er in het Najaarsoverleg 2002 door het Ministerie van Sociale Zaken en werkgelegenheid 20 miljoen euro beschikbaar is gesteld voor langdurige minima, zoals ouderen die enkel AOW ontvangen of bijstand. Hij vraagt of al bekend is hoe deze gemeente het geld gaat besteden, of dit al gebeurt en of mensen actief worden benaderd. Hij heeft hierover een brief naar de gemeente gestuurd maar hier nog niks op gehoord. De voorzitter zegt hierop dat dit inderdaad actueel is. Het beleid op het gebied van sociale zaken is door de gemeente Vlieland echter uitbesteed. De wethouder de heer Westers zegt dat het geld wordt uitgekeerd maar dat mensen er zelf voor bij de dienst moeten aankloppen. Dit zal gepubliceerd worden en er komt ook foldermateriaal beschikbaar. Hij zegt dat er 69.000 euro beschikbaar wordt gesteld maar dat er voor de regio 130.000 euro nodig is, het restant zal uit de pot werk en bijstand waar elk jaar iets van overblijft bekostigd word. De heer Zuidenaa zegt er op aan te dringen omdat het nog bij niemand bekend is terwijl het enkel dit jaar geldt. De wethouder zegt te verwachten dat het niet een eenmalig iets is, maar dat het een regeling wordt

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 8