De wethouder de heer Westers antwoordt inzake de eigendomssituatie dat dit voor een aantal wegen nog geregeld moet worden. Inzake het onderhoud zijn deze al wel in het plan meegenomen. Voor wat betreft de fietspaden blijkt dat bij overdracht aan Staatsbosbeheer hier geen voordeel uit te behalen valt voor de gemeente: er zullen dan gelden uit het Wegenfonds gemist gaan worden en de gemeente verliest haar zeggenschap. Het voorstel van de ambtelijke dienst is om de fietspaden in eigen beheer te houden. Inzake de bermen zegt de wethouder dat de ambtelijke dienst het probleem onderkent en beter zal gaan letten op het onderhoud van de randen van de wegen en de bermen. Verbreden van de Kampweg is echter niet mogelijk omdat het niet is toegestaan om bestrating over de bekabeling te leggen. Bij optie B wordt, er vanuit gaande dat eens in de 40 jaar de riolering vervangen moet worden, een deel van de kosten bespaard als je om de 20 jaar de wegen herstraat. De Willem de Vlaminghweg en de Lutinelaan zijn niet in zijn geheel in het herstratingsplan opgenomen, wel delen ervan, en de toekomst moet Ieren of hier geld voor is. Overigens kun je je afvragen of het nodig is om alle wegen aan de optimale eisen van het KOAC te laten voldoen. Dat gaat heel veel geld kosten en gebeurt ook elders lang niet altijd. Voorop staat de verkeersveiligheid. Voor wat betreft het aanbestedingsbeleid: bij de Kampweg is aan drie aannemers een prijs gevraagd. De heer Gieles vraagt of er kosten zijn verbonden aan de overname van de wegen. Hij merkt op dat de noodreparaties met koud asfalt niet werken; het ziet er erbarmelijk uit. Hij vindt dat de raad zich duidelijk moet laten gelden voor wat betreft termijnen: de geplande werkzaamheden moeten binnen een bepaalde tijd worden uitgevoerd. De heer Visser vraagt waarom het op Terschelling wel mogelijk is dat alle puin verwerkt wordt voor de onderbouwing van wegen, terwijl op Vlieland het puin duur wordt afgevoerd en vervolgens als het nodig is weer word teruggekocht aan de wal. De wethouder de heer Westers antwoordt dat er geen kosten zijn verbonden aan de overname van de wegen. De eigen ambtelijke dienst is ook geen voorstander van de noodreparaties met koud asfalt. Het hergebruik van puin is voor een deel al toegepast bij de reconstructie van de Badweg. Of het echter mogelijk is een depot voor sloopafval op te richten zal nader moeten worden bezien. Voor wat betreft het éénrichtingsverkeer: als de raad dit wil, dan zal hier onderzoek naar gedaan worden. De voorzitter concludeert vervolgens dat de raad instemt met de B-variant, en dat de raad dienovereenkomstig een voorstel van het college tegemoet kan zien. 9. Verordening toelage uitwonende studerenden gemeente Vlieland 2003 Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 10. Onderzoek geloofsbrieven A. Kriesch. Teneinde de commissie de geloofsbrieven van de heer Kriesch te laten onderzoeken schorst de voorzitter de vergadering om 21.35 uur. De voorzitter heropent de vergadering om 21.45 uur. De commissie die de geloofsbrieven'heeft onderzocht geeft te kennen deze in orde te hebben bevonden. Besloten wordt de heer Kriesch in de volgende raadsvergadering als raadslid van de gemeenteraad van Vlieland te installeren. 11 .Begrotingswijzigingen Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 12. Vragenuurtje De PvdA heeft de volgende vragen ingediend: Hoe is het afgelopen met de camper van TCR? antw: de camper is verwijderd, er was per abuis een ontheffing voor afgegeven. De heer Gieles vraagt of dit een bewuste actie van TCR is geweest, want het is bekend dat ze eerst naar logiesprijzen hebben geïnformeerd. En hoe kan dit in de toekomst voorkomen worden? De voorzitter antwoordt dat het hier een incident betreft, maar dat TCR beter had kunnen weten. Wat zijn de plannen voor de vacature in het Tromp's Huys De voorzitter antwoordt dat er een sollicitatieprocedure opgestart zal worden waarbij gezocht wordt naar een HBO-opgeleid persoon voor 36 uur. 4

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 7