Bladzijde 2 onder punt 7, de zin "Voorts zegt mevrouw De Leng ....verkopen geen oplossing is" dient te worden aangepast. naar aanleiding van: De heer Gjejes zegt dat er inzake de fietspaden en de brief van de Provincie een schriftelijk antwoord is toegezegd maar dat hij deze nog niet heeft gekregen. Vervolgens worden de notulen van 30 juni 2003 inclusief bovenstaande wijzigingen vastgesteld. 6. Ingekomen stukken Naar aanleiding van de besluitenlijst van 24 juni vraagt de heer Gieles naar uitleg inzake problemen op de basisschool. De voorzitter antwoordt dat het hier gaat om een onenigheid tussen ouders en onderwijskracht, en dat hij hier nu niet nader op in wil gaan. De heer Gieles zegt dat hij wel graag op de hoogte wenst te worden gehouden van de ontwikkelingen op de Zeester, desnoods buiten deze vergadering. De voorzitter zegt dit toe. Naar aanleiding van de besluitenlijst van burgemeester en wethouders van 8 juli, onder 11 vraagt de heer Gieles naar het genoemde filmfestival. De voorzitter zegt een schriftelijk antwoord toe. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 7. Verbouw brandweergarage De heer Veenstra zegt blij te zijn met de kostenraming van eventuele nieuwbouw op het haventerrein. Het sterkt zijn voorkeur voor verbouw en zijn fractie steunt dan ook het voorstel van het college. De heer Visser zegt verbaasd te zijn over de hoge kosten die worden opgevoerd voor nieuwbouw. Deze zijn volgens hem uit de lucht gegrepen. Alles afwegende is de WD echter bereid tot goedkeuring, onder de voorwaarde dat kritisch zal worden gekeken naar wat écht nodig is, ook inzake arbo-aanpassingen. Hij zegt dat de WD-wethouder de heer Westers bereid is om in deze aan gesprekken deel te nemen. De heer Potiek zegt dat dit nieuwe voorstel beter onderbouwd is. De fractie van de PvdA kan hiermee instemmen. De voorzitter zegt hierop dat er sowieso geen onderhandeling mogelijk is met de Arbo-dienst. Het niet uitvoeren van de regelgeving kan leiden tot dagvaarding van de gemeente in casu de burgemeester, wat al eerder gebeurd is waar het gaat om brandweergarages. De opmerking van de heer Visser over de kostenraming nieuwbouw gaat hem te ver. Hij zou meer vertrouwen moeten hebben in het ambtelijk apparaat en het bestuur. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 8. Meerjarenplanonderhoud wegen De heer Gieles merkt op dat in de evaluatie onderhoudsplan 2001-2005 staat dat een aantal delen van wegen nog niet in eigendom is overgenomen van Rijkswaterstaat. Hij vraagt of dit dan ook nog niet is meegenomen in het totale financiële plan. Voor wat betreft de fietspaden is het hem niet duidelijk of de gemeente die nu moet afstoten aan Staatsbosbeheer of aanhouden. Voorts vraagt hij op welke wijze de bermen zullen worden vernieuwd. Naar zijn mening voorkom je het kapotrijden van de randen van de weg door de instelling van éénrichtingsverkeer. Zijn fractie is voorstander van een deskundig onderzoek hiernaar. Het is zijn fractie duidelijk dat het college voorstander is van de koppeling van het herstraten van wegen aan rioleringswerkzaamheden, wat een besparing van de kosten van 25% zou moeten opleveren. Verder merkt hij op dat er nog primaire wegen zijn die ook gefundeerd zouden moeten worden, zoals de Lutinelaan en de Willem de Vlaminghweg, en dat zou wel meegenomen moeten worden in dit onderhoudsplan. Belangrijk uitgangspunt is dat de veiligheid gewaarborgd moet worden. Dit alles overwegende is de fractie van de PvdA voorshands voorstander van de B-variant. De heer Visser zegt dat de fractie van de WD blij is dat de PvdA mee gaat denken over het éénrichtingsverkeer. Hij wijst op de Notitie Aanbestedingsbeleid van de gemeente Vlieland, wat veel voordeel op kan leveren voor de uitvoering qua prijs. Zijn fractie is voor de B-variant. 3

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 6