De heer Potiek zegt te denken dat dit geregeld wordt in Hoofdstuk 3. De zetelverdeling is gelijk aan de gemeenteraad. Dus de bedoeling is dat de raadsleden deel uitmaken van de commissie. De griffier zegt dat de bedoeling is dat elke fractie zelf zijn leden voor de commissie voordraagt dus het zou ook kunnen dat de fractie nr 4 of 5 van de kieslijst voordraagt. Maar uiteindelijk moet de raad dit goedkeuren. De heer Potiek vraagt hoe er omgegaan moet worden met Hoofdstuk 6, artikel 6 lid 3. De heer Visser zegt dat het hier gaat om de voorzitter van de commisie; als de rest van de commissie twijfels heeft, kunnen ze de raad vragen om de voorzitter te ontslaan. De griffier zegt dat men eerst de keuze zal moeten maken of men een vaste voorzitter wil of een roulerend voorzitterschap. De heer Potiek zegt zich te kunnen vinden in het roulerend voorzitterschap voor bijvoorbeeld één jaar, er vanuit gaande dat er één commissie komt. En het zou dan een 'technisch' voorzitter moeten zijn. Naar aanleiding van artikel 7.3 zegt de heer Potiek dat er overlegd zal moeten worden wie de griffier zal vervangen. Naar aanleiding van Hoofdstuk 3 artikel 8 punt 4 vraagt de heer Potiek of dit bij meerderheid van stemmen wordt besloten of op het moment dat er één iemand bezwaar heeft. De griffier antwoordt dat het zo geschreven is dat één lid van de commissie het verzoek kan doen om een wethouder of de burgemeester bij de vergadering aanwezig te laten zijn, maar dat een meerderheid kan besluiten dit verzoek niet te honoreren. Resumerend concludeert de voorzitter dat er nog overleg nodig is, maar dat er in ieder geval wordt uitgegaan van één commissie. 11. Voorstel benoeming Algemeen Bestuur G5 De voorzitter meldt dat er niemand is voorgedragen. De heer Veenstra zegt dat de heer Zuidenga bereid is gevonden om zitten te nemen in het algemeen bestuur van de G5. Deze voordracht wordt door de fractie van de PvdA en WD ondersteund. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten de heer Zuidenga te benoemen als lid in het algemeen bestuur van de G5. 12. Jaarrekening Stichting Aanloophaven Vlieland Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 13. Jaarrekening Stichting Recreatiebelangen Vlieland De heer Visser merkt op dat er nog steeds een achteruitgang in aantal overnachtingen is. De voorzitter zegt dat dit juist is en dat dit ook is waar het om gaat bij het zoeken naar wat ondersteunende activiteiten in de verblijfsrecreatiesector. 14. Begrotingswijziging nr 6 - 2003 Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 15. Rondvraag Er zijn geen vragen 5 van 6

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 55