7. Milieuprogramma 2003 - 2006 De heer Zuidenqa zegt dat hij het een zeer goed geschreven rapport vindt maar dat het jammer is dat er zoveel naar andere jaren geschoven wordt als gevolg van een capaciteitstekort. Hij zegt graag te willen dat de haalbaarheidsstudie naar energiebesparing met de opzet om meer met ecologische bouwmaterialen te gaan werken, welke is verschoven naar 2005-2006 weer terug te halen naar 2004. Hij zegt de verplichting van het gebruik van zonnecollectoren en -panelen erg belangrijk te vinden omdat Vlieland zoveel zonuren heeft. De heer Potiek zegt zich te kunnen vinden in de woorden van het ABV. Hij is van mening dat er meer prioriteiten gesteld zouden moeten worden. Als er een capaciteitsprobleem is stel dan je norm wat lager zodat je wat je aanpakt ook kan afmaken. De heer Oosterbaan zegt in de opmerking van de PvdA mee te kunnen gaan. Hij wil zijn compliment overbrengen aan de milieu-ambtenaar. De heer Visser vraagt naar hoe het nu staat met het project Duurzame Energievoorziening Vlieland. De voorzitter antwoordt dat er iets moest gebeuren met de centrale en dat de Nuon besloten heeft een kabel te leggen via Texel. Deze hoefje niet te gebruiken, je kunt hem ook zien als back-up naast alternatieve energie. Het opslaan van energie zoals voorzien was in het project was de meest kostbare en dus remmende factor, en dit ben je kwijt als die kabel er ligt. De opmerkingen inzake de capaciteitsproblemen zijn de vinger op de zere plek. Maar andere gemeenten kampen ook met dit probleem en niet alleen op het gebied van milieu. Alles wordt geoptimaliseerd vanuit het rijk, maar er staat geen vergoeding uit het gemeentefonds tegenover. Alles moet wel precies goed gaan. Daar kan bijna niemand aan voldoen. Maar het is inderdaad goed om prioriteiten te stellen. De ambtelijke dienst zal hier rekening mee houden. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten en wordt het Milieuprogramma 2003-2006 vastgesteld met inachtneming van de opmerkingen van de raad inzake prioriteiten. 8. Meerjarenplan onderhoud wegen De heer Visser zegt dat zijn fractie zich kan vinden in het voorstel met voorkeur voor variant B. De heer Potiek zegt dat dit ook voor de PvdA geldt. Hij merkt echter op dat de mogelijkheid van éénrichtingsverkeer dat in de vorige vergadering aan de orde is geweest, blijkbaar al in 2002 onderzocht is. Dit had dan wel gelijk bij de stukken gevoegd kunnen worden. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten 9. Bestemmingsplan Zomerhuizenterrein De heer Visser zegt dat het de bedoeling is dat men met dit plan weer een jaar of tien vooruit kan. Hij zegt dat de WD voor een groot deel zich wel kan vinden in het plan maar op een aantal zaken nog wel even terug wil komen. Een aantal erfpachters heeft een verzoek heeft ingediend om een bouwmogelijkheid te krijgen. Na uitvoerig overleg zowel met de indieners van de zienswijzen en de ambtenaar ruimtelijke ordening is zijn fractie tot de conclusie gekomen dat het niet haalbaar is dit verzoek in dit bestemmingsplan te verwerken. De fractie is echter van mening dat bij de update van het structuurplan in de toekomst wel gekeken moet worden of er op de vrije percelen in Duinkersoord bouwplannen mogelijk zijn. De uitbreiding in het gebied 'de Kaap' die gevraagd wordt, van 45 naar 54 m2 zou ook 3 van 6

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 53