Vervolgens worden de notulen inclusief bovenstaande wijzigingen vastgesteld. 6. Ingekomen stukken De voorzitter merkt op dat in het voorstel moet staan dat de stukken 7 tot en met 17 voor kennisgeving worden aangenomen. Naar aanleiding van de besluitenlijst van burgemeester en wethouders van 15 juli 2003, nr 14 vraagt de heer Potiek naar de problematiek privatisering waddenveren. De voorzitter antwoordt dat er al ongeveer twee jaar heen en weer gepingpongd wordt tussen het departement van Verkeer en Waterstaat en de rederijen. Aanbesteding 1 x in de 10 jaar wordt door de rederijen gezien als een probleem omdat de afschrijving van schepen over 30 jaar is gesteld. Nu is dit Europese wetgeving en men is tot de conclusie gekomen dat er nog een tussenstap gemaakt kan worden door middel van een convenant een besteding te organiseren op basis van uitnodigingen. De doelstelling is dat dit convenant in november getekend zal worden en tot 2015 zal gelden, dit alles onder voorbehoud. Naar aanleiding van punt 2, reactie van Gedeputeerde Staten op het gemeentelijk woningplan zegt de heer Potiek dat er in het plan wordt gesproken van 50 woningen tot 2010. Hij vraagt waar de gemeente die 50 woningen kwijt moet en hoe het college dat ziet. De voorzitter antwoordt dat hier is gekeken naar de volkshuisvesting en een klein demografisch onderzoek van de gemeente en de opvatting die de gemeente er zelf over heeft. Het college van Gedeputeerde Staten gaat zich niet afvragen waar de gemeente die woningen neer gaat zetten, dat bepaalt de gemeente. Gedacht wordt aan de lokatie van de centrale en er kan ruimte gezocht worden aan de oostkant. Maar geprobeerd wordt beleid te voeren op basis van de actualiteit. Naar aanleiding van punt 3, de klacht over het gedrag van automobilisten op de Willem de Vlaminghweg zegt de heer Potiek dat hij het eens is met de schrijvers van de brief. Hij vraagt of er overleg is met de politie hierover. Deze controleert wel, maar erg zichtbaar. De voorzitter zegt dat dit net het probleem is. De politie heeft op alle mogelijke manieren gecontroleerd, maar het schijnt op een of andere manier altijd bekend te zijn en dus werkt het niet. Hij zal hier naar de raad toe op terug komen. Naar aanleiding van punt 6, de brief van het college van B&W van de gemeente Texel inzake het project 'bestuurlijke organisatie' vraagt de heer Potiek op welke gebieden er nu nog wordt samengewerkt binnen het OOW, nu de gemeente Texel uit het bestuurlijk-samenwerkings project is gestapt De voorzitter antwoordt dat dit op vele gebieden is. Maar elk eiland is weer anders en het ligt niet zo makkelijk. De heer Potiek zegt dat hij graag inzicht zou willen hebben op welk gebied er nu nog wél wordt samengewerkt. Het moet niet zo zijn dat deze samenwerking veel geld kost maar niets oplevert. De voorzitter zegt dat dit wel is wat hem grote zorgen baart, de verhouding kosten-opbrengst. Het moet niet zo zijn dat vier eilanden de kosten opbrengen om een vijfde 'eiland' in Leeuwarden te onderhouden. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming besloten de ingekomen stukken voor kennisgeving aan te nemen en voor afhandeling in handen te stellen van het college van burgemeester en wethouders. 2 van 6

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 52