y^CCcC^r^ Notulen van de openbare vergadering van de gemeenteraad van Vlieland d.d. 15 september 2003 Aanwezig: R.D. van der Mark (voorzitter) A.A. Kriesch, T. Oosterbaan, C. Potiek, K. Sannes, G. Veenstra, P.D. Visser, J. Zuidenga, raadsleden R. A. Lanting, griffier, F.E. Westers, wethouder Met kennisgeving afwezig: mevrouw J. de Leng, de heer W. Gieles 1. Opening De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering. De agenda wordt ongewijzigd vastgesteld. 2. Installatie van de heer A.A. Kriesch De heer A.A. Kriesch wordt geïnstalleerd als raadslid van de gemeente Vlieland. 3. Mededelingen Met kennisgeving afwezig zijn mevrouw J. de Leng en de heer W. Gieles. 4. Spreekrecht Van de publieke tribune krijgt de heer Vrielink het woord. De heer Vrielink zegt zich af te vragen waarom de ANWB de oude 'paddestoel' die prima voldeed als wegwijzer, wil vervangen door een nieuw ontwerp waar nogal wat bezwaren aan kleven zoals het lichte gewicht waardoor het makkelijk door vandalisme beschadigd of verwijderd kan worden en de roze-rode kleur die misstaat in een duingebied en qua leesbaarheid bovendien voor kleurenblinde mensen voor problemen zorgt. Hij wil de raad vragen om via het college aan de ANWB te laten weten dat Vlieland liever de oude paddestoelen houdt en ze desnoods over wil nemen. De voorzitter zegt hierop dat hij het exemplaar dat inmiddels op Vlieland geplaatst is heeft gezien en het ook niks vindt. Hij zal het voorstel van de heer Vrielink aan de raad voorleggen en verzoekt de raad hierop binnen 10 dagen te reageren. 5. Vaststellen van de notulen van de raadsvergadering van 28 juli 2003. Tekstueel: geen wijzigingen Naar aanleiding van: N.a.v. bladzijde 2 vraagt de heer Potiek naar de stand van zaken rond het Vorkduin. De voorzitter antwoordt dat men inmiddels met enige vertraging is begonnen met de werkzaamheden ter tijdelijke verbetering van de situatie in technisch opzicht maar dat het college morgen een uiteenzetting krijgt van de situatie zoals die is en ingeschat wordt en de verwachting is dat het college zich kan beraden met de raad wat er moet gebeuren en hoe een verdere aanpak tot een definitieve oplossing zou kunnen leiden. De raad zal zo snel mogelijk op de hoogte gebracht worden. Naar aanleiding van bladzijde 5 twaalfde alinea merkt de heer Visser op dat de zin moet zijn: "Deze zullen deel uitmaken van de aanbiedingsbrief bij de begroting 2004." Naar aanleiding van bladzijde 6 zegt de heer Oosterbaan dat er op het parkeerprobleem van de huisarts zélf voor zijn praktijk geen antwoord is gegeven er is enkel ingegaan op het probleem voor de ambulance. Voorts wijst hij erop dat je pas weet of de plaatsing van een "P" werkt, als je het geprobeerd hebt. De voorzitter antwoordt dat inderdaad te overwegen valt om het te proberen. 1 van 6

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 51