3 Degene, die van het spreekrecht gebruik wil maken, meldt dit ten minste 15 minuten voor de aanvang van de vergadering aan de griffier. Hij vermeldt daarbij het onderwerp, waarover hij het woord wil voeren. 4 De voorzitter geeft het woord op volgorde van aanmelding. De voorzitter kan van de volgorde afwijken, indien dit in het belang is van de orde van de vergaderingen. 5 Elke spreke krijgt maximaal vijf minuten het woord. De voorzitter verdeelt de spreektijd evenredig over de sprekers als er meer dan zes sprekers zijn. De voorzitter kan tevens in bijzondere gevallen afwijken van de maximale lengte van de spreektijd. 6 De spreker voert het woord, nadat de voorzitter hem dit heeft verleend. Een lid kan een voorstel doen voor de behandeling van de inbreng van de burger. Artikel 18 Notulen 1 De ontwerp-notulen van de voorgaande vergadering worden, zo mogelijk, aan de leden toegezonden gelijktijdig met de schriftelijke oproep. De ontwerp-notulen worden op hetzelfde moment aan de overige personen die het woord gevoerd hebben, toegezonden. 2 Bij het begin van de vergadering worden, zo mogelijk, de notulen van de vorige vergadering vastgesteld. 3 De leden, de burgemeester en de wethouders, hebben het recht, een voorstel tot wijziging van de notulen aan de raadscommissie te doen, indien de notulen onjuistheden bevatten of niet duidelijk weergeven hetgeen gezegd of besloten is. Een voorstel tot verandering dient voor de vaststelling van de notulen bij de griffier te worden ingediend. 4 De notulen moeten inhouden: a de namen van de voorzitter, de griffier, de burgemeester en de wethouders, de secretaris en de ter vergadering aanwezige leden, allen voor zover aanwezig, alsmede van de overige personen die het woord gevoerd hebben. Afzonderlijk wordt vermeld welke leden afwezig waren B een vermelding van de zaken die aan de orde zijn geweest c een zakelijke samenvatting van het gesprokene met vermelding van de namen der aanwezigen die het woord voerden d bij het desbetreffende agendapunt de naam en de hoedanigheid van die personen aan wie op grond van het bepaalde in artikel 26 door de raadscommissie is toegestaan deel te nemen aan de beraadslagingen 5 De notulen worden opgesteld onder de zorg van de griffier 6 De vastgestelde notulen worden door de voorzitter en de griffier ondertekend. Artikel 19 Spreekregels 1 Een lid, de voorzitter, de burgemeester, een wethouder en de secretaris spreken vanaf hun plaats en richten zich tot de voorzitter 2 Bij bijzondere gelegenheden kan de voorzitter bepalen dat de in het eerste lid genoemde personen vanaf een andere plaats spreken. Artikel 20 Volgorde sprekers Een lid, de burgemeester, een wethouder of secretaris, voeren het woord na het aan de voorzitter gevraagd en van hem gekregen te hebben Artikel 21 Aantal spreektermijnen 1 De beraadslaging over een onderwerp of voorstel geschiedt in ten hoogste twee termijnen, tenzij de raadscommissie anders beslist 2 Elke spreektermijn wordt door de voorzitter afgesloten 3 Een lid mag in een termijn niet meer dan één maal het woord voeren over hetzelfde onderwerp of voorstellen 4 Bij de bepaling hoeveel malen een lid over hetzelfde onderwerp of voorstel het woord heeft gevoerd, wordt niet meegerekend het spreken over een voorstel van orde. Artikel 22 Spreektijd Een lid kan een voorstel doen over de spreektijd van de leden. Artikel 23 Voorstellen van orde 1 leder lid kan tijdens de vergadering mondeling een voorstel van orde doen, dat kort kan worden toegelicht

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 34