Wijziging wet- en regelgeving Inhoud Naast de reguliere onderdelen van het beleidsterrein Milieu zoals vergunningverlening en handhaving, gemeentelijke interne milieuzorg, beperking gebruik fossiele brandstoffen en ontwikkeling alternatieve energiebronnen, afvalinzameling en hergebruik van afvalstoffen (secundaire grondstoffen), duurzaam bouwen en milieuvoorlichting, is rekening gehouden met nieuwe inzichten en ontwikkelingen op het beleidsterrein, waaronder wijzigingen in wet- en regelgeving. Integrale rapportage diverse gemeentelijke beleidsterreinen In 2000 is besloten om milieurelevante aspecten integraal te gaan rapporteren. Het milieuprogramma 2003- 2006 is te zien als een verdere uitwerking hiervan. In de urenraming is een kolom meetdoelen opgenomen om de mate van realisatie te kunnen toetsen. Momenteel wordt op Vlieland een aantal projecten uitgevoerd in het kader van de ISV-regeling (renovatie Dorpsstraat en het project Boereglop). De meer projectgewijze aanpak zal automatisch gaan inhouden dat de diverse beleidsterreinen beter op elkaar moeten worden afgestemd om zo te voorkomen dat projecten stagneren. Het milieubeleid zal voor zover mogelijk is worden gekoppeld aan de bestemmingsplannen (bodem en geluid). In 2003 en de jaren daarna zal worden gezocht naar mogelijkheden om beleidsterreinen met elkaar te integreren. Bodem Op grond van de in de afgelopen jaren aangetoonde gehalten aan zware metalen in de oude dorpskern is door de provincie aangedrongen op een verfijning van de de bodemkwaliteitskaarten voor het homogene deelgebied "het oude dorp". Tengevolge hiervan heeft de eerste fase actief bodembeheer een aanzienlijke vertraging opgelopen. In 2002 heeft de provincie Fryslan aan ingenieursbureau oranjewoud opdracht verleend tot het uitvoeren van een verfijningsonderzoek. De gemeente Vlieland heeft zelf een aantal aanvullende bodemonderzoeken laten uitvoeren om voldoende bodemkwaliteitgegevens te verzamelen op basis waarvan de definitieve bodemkwaliteitskaarten kunnen worden ontwikkeld. Begin 2003 zijn zowel de bodemkwaliteitskaarten als de ontwikkelde bodemnota met de provincie besproken. In 2003 worden de definitieve rapportages (bodemkwaliteitskaarten voor de bebouwde kom en het bodembeheerplan) aan uw raad ter vaststelling aangeboden. Een aantal onderdelen van het project actief bodembeheer gemeente Vlieland moet nader worden uitgewerkt alvorens het stelsel van actief bodembeheer volledig in werking kan worden gesteld. In verband hiermee gaat de gemeente Vlieland bij de provincie een verzoek indienen tot het afgeven van een raambeschikking voor dit gebied (oude dorp). De gemeente wordt dan zelf bevoegd gezag. In dat geval geeft de provincie voor het homogene deelgebied het oude dorp een raambeschikking af waaraan voorschriften zijn verbonden. De provincie heeft onlangs aangegeven dat de gemeente Vlieland naast de bebouwde kom ook bodemkwaliteitskaarten moet ontwikkelen voor overige bebouwde gebieden (zoals bedrijventerrein en zomerhuizengebied). Het streven is in het jaar 2003 de bodemkwaliteitskaarten en de bodemnota af te ronden. Vervolgens wordt in 2004 onderzocht hoe en waar een gronddepot kan worden gerealiseerd en zal hiervoor een uitbreidingsvergunning Wet milieubeheer (Wm) moeten worden aangevraagd bij de provincie. Om het grondverzet te reguleren zal ten behoeve van registratie doeleinden het computerprogramma StrBrs worden aangeschaft. Middels dit computerprograama kunnen tevens de verplichte registraties van bouwstoffen (Bouwstoffenbesluit) worden geregistreerd (verplicht). Bouwstoffenbesluit Vanaf 1999 zijn de gemeenten verplicht uitvoering te geven aan het bouwstoffenbesluit. Zo zal in 2003 een begin worden gemaakt met het ontwikkelen van een beleidsnotitie bouwstoffen Vlieland. Naar verwachting kan het gemeentelijk bouwstoffen beleid in 2004 aan uw raad worden voorgelegd. In het milieuprogramma is tijd gereserveerd voor het vervolg van de operatie Marktwerking, Deregulering en Wetgevingskwaliteit (MDW-operatie). Onderdeel van deze operatie is de ontwikkeling van nieuwe en/of herziene Algemene Maatregelen van Bestuur (AMvB's) ex artikel 8.40 van de Wet milieubeheer. Hierdoor komen voor nieuwe groepen bedrijven de vergunningplicht te vervallen en zullen algemene voorschriften ter bescherming van het milieu gaan gelden.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 12