Raadsvergadering 15 september 2003 Agendapunt 7 Onderwerp Milieuprogramma 2003-2006 Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, In artikel 4.20, eerste lid, van de Wet milieubeheer is bepaald dat de gemeenteraad jaarlijks voor een daarbij vast te stellen periode een gemeentelijk milieuprogramma vaststelt. Het gemeentelijk milieuprogramma bevatten minste (1) een programma van door het gemeentebestuur in de betrokken periode te verrichten activiteiten ter uitvoering van de bij wettelijk voorschrift met het oog op de bescherming van het milieu aan het gemeentebestuur opgedragen taken en (2) een overzicht van de financiële gevolgen van eerder genoemde activiteiten. Evenals in vele andere gemeenten beslaat het milieuprogramma van de gemeente Vlieland een periode van meer dan één jaar (de eigenlijke planperiode; een uitvoeringsprogramma). Doel hiervan is dat het milieuprogramma niet alleen sturing geeft aan de uitvoering van de milieutaken voor het komende jaar, maar ook inzicht geeft in de (beleids)voornemens inzake milieu voor de nabije toekomst (een intentieprogramma). In de aanbiedingsbrief bij de begroting voor 2003 hebben wij uw raad aangegeven dat in de begroting rekening is gehouden met de uitvoering van het door uw raad in 2002 vastgestelde milieuprogramma 2002- 2005. In voorliggend programma wordt een volledig overzicht gegeven van de voor 2003 en 2004 geplande werkzaamheden. In twee bijlagen wordt per activiteit een raming van uren en kosten gegeven. De aangegeven kosten worden meegenomen bij de begrotingsvoorstellen 2004. Er is veel meer werk dan er capaciteit beschikbaar is. Bij het opstellen van de planning zijn daarom keuzes gemaakt. Voor 2003 zijn de volgende activiteiten doorgeschoven naar 2004. dossieronderzoek t.b.v. actualiseren milieu vergunningenbestand, het aanvullen van ontbrekende gegevens en invoer van deze data in het nieuwe milieuregistratieprogramma (StraMis) en invoer van nog in te voeren data van uitgevoerde handhavingsbezoeken; voortzetten van het project Horeca (geluidmetingen); doorvoeren van verbeteringen van de milieuhandhaving; voorlichtingsbijeenkomst Actief Bodembeheer gemeente Vlieland; uitvoeren van aanvullende bodemonderzoeken in het kader van het projekt landsdekkend beeld; opstellen van bodemkwaliteitskaarten overige gebieden; realiseren van een gronddepot voor kleine partijen grond afkomstig van particulieren, het treffen van de benodigde technische voorzieningen hiervoor en het aanvragen van een nieuwe milieuvergunning voor gemeentewerken; ontwikkelen van acceptatiebeleid en tariefstelling voor inzameling van grond; opnemen stand van zaken en actualiseren plan van aanpak droge componenten; opstarten van de vergunningprocedure voor het nieuwe havengebouw; begeleiden van de uit te voeren bodemsanering nabij het havengebouw (olie-afscheider); opnemen stand van zaken gemeentelijke interne milieuzorg en opstellen deelrapportages; doorstarten overleg met de Noordwester inzake gezamelijke projekten i.h.k.v. lokale agenda 21; ontwikkelen milieucommunicatie en -informatievoorziening; uitvoeren partijkeuringen, depotbemonsteringen en handhaving conform bouwstoffenbesluit. Voor 2004 zijn de volgende activiteiten doorgeschoven naar 2005. aanschaf en installatie computerprogramma StraMig; invoer van gegevens in StraMig; uitvoeren van controlemetingen t.b.v. beheer Mig; actualiseren energiebeleidsplan Vlieland; opstarten vergunningprocedure nieuw havengebouw; ontwikkelen beleidsuitgangspunten duurzaam bouwen gemeente Vlieland; opstellen beleidsnotitie duurzaam bouwen gemeente Vlieland.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 11