Besloten wordt de heer Zuidenga in de volgende raadsvergadering als raadslid van de gemeenteraad van Vlieland te installeren. 15. Begrotingswijzigingen Zonder hoofdelijke stemming worden de begrotingswijzigingen aanvaard. 16. Rondvraag Mevrouw De Lena vraagt naar de motiveringvan het college om toestemming te geven voor het plaatsen van een 'tijdelijk recreatieverblijf' voor de duur van een jaar in verband met de bouw van een vakantiewoning. Zij is bang dat hiervan een precedentwerking uitgaat. Bovendien wordt er in de publicatie van de vergunning gesproken van 'nissenhutten' terwijl het hier gaat om de veel besproken Seatrack strandhuisjes. De voorzitter antwoordt dat het hier om een uniek geval gaat. De eigenaar van de vakantiewoning wil de woning afbreken en hier een volledig 'self-supporting' woning van maken qua energievoorziening. Hij heeft gevraagd of het mogelijk is om voor de tijd die nodig is voor de bouw van dit unieke huis twee strandhuisjes aan elkaar te plaatsen bij de woning als tijdelijk verblijf en ze na voltooiing van de woning af te voeren naar de wal om er een andere bestemming aan te geven. Het college vindt het plan voor de self-supporting woning dermate bijzonder dat het bereid was toestemming te geven op voorwaarde dat de inspectie Ruimtelijk Ordening in Groningen akkoord gaat en de Provincie Friesland. Dit blijkt het geval dus op zich verzet niets zich hiertegen. "Tijdelijk" betekent hier tot het volgende seizoen. Dit verzoek is getoetst aan argumenten en er gaat geen precedentwerking van uit. Maar het roept, als altijd, wel reacties op. Mevrouw De Leng merkt op dat de raadsleden het verslag van het seniorenconvent graag met de raadsstukken wil ontvangen. De griffier zeat dit toe. De heer Oosterbaan zegt dat de WD zijn verontrusting uit wil spreken naar aanleiding van de uitkomsten van het congres "Zwart Getij" De voorzitter zegt deze verontrusting te delen. Toch hebben dit soort bijeenkomsten al resultaten geboekt, zoals de versnelde invoering van de verplichting van dubbelwandige tankers. Mevrouw Westers zegt dat zij graag genotuleerd wil zien de reden dat zij zich aan de behandeling van agendapunt 11 heeft onttrokken. Haar positie als raadslid en haar (familie) banden met een lid van het college van burgemeester en wethouders plus de initiatiefnemer van het eventueel te bouwen hotel maken het haar onmogelijk een objectieve keuze te maken. De heer Gieles zegt dat hij in de pers heeft gelezen over een bezoek van de gemeenteraad van Harlingen aan Vlieland waarbij niemand van het gemeentebestuur van Vlieland aanwezig was en hij vindt dit een gemiste kans. De voorzitter antwoordt dat de raad van Harlingen hier voor zijn plezier was en niet om de raad van Vlieland te bezoeken. Bovendien hadden ze een aardig vol programma. Maar het is vervelend dat de melding van het bezoek zo laat kwam. De wethouder de heer Westers was overigens wel aanwezig, maar is blijkbaar als afwezig gemeld. 17. Sluiting Vervolgens, niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter om 22.15 uur de vergadering en dankt een ieder voor zijn/haar aanwezigheid. Aldus vastgesteld door de gemeenteraad van Vlieland in zijn openbare vergadering van 28 juli 2003. griffier voorzitter 5

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 8