De voorzitter zegt dat het hele proces inderdaad te lang heeft geduurd maar dat hier redenen voor zijn. Feit is dat de garage wel zo snel mogelijk verbouwd moet worden en dat er geen geld is voor nieuwbouw. Het GHOR wordt gedeeltelijk betaald door het rijk maar er is geen geld voor 'eigen' voorzieningen en dus zal de bestaande voorziening moeten worden aangepast. Voordat de kabel van de NUON er ligt is het zeker 2 jaar verder en bovendien moet er dan een verdeelstation voor de elektriciteit komen. Dat betekent dat er ook nog 2 jaar nodig is voor sanering van de grond op de lokatie van de centrale. Als je het bekijkt in relatie tot de daarmee gemoeide 4,5 jaar, staat die 300.000 investering in een verbouwing in een geheel andere context. Mevrouw Westers zegt van mening te zijn dat er ook nieuwbouw gerealiseerd kan worden voor die 300.000. De voorzitter bestrijdt dit. De heer Potiek zeat dat een lokatie op het haventerrein problemen met zich mee zal brengen voor wat betreft de uitruktijden en de veiligheid op de weg. Voorts vraagt hij of er maar één aanbesteding is gedaan. De voorzitter zegt dat hier gekozen is voor een open plan procedure. De heer Visser zegt dat zijn fractie voor wil stellen om toch een beperkt onderzoek naar de kosten van nieuwbouw te laten uitvoeren en het voorstel naar de volgende vergadering te verzetten. De voorzitter brengt het voorstel van het college in stemming. Na hoofdelijke stemming blijkt dat de stemmen staken en daarmee is het voorstel verschoven naar een volgende vergadering. 9. Meerjarenplan onderhoud wegen De heer Gieles zegt ook op dit plan weer lang te hebben moeten wachten. Zijn fractie wil voorstellen om desalniettemin het voorstel naar de volgende vergadering te verzetten aangezien het meerjarenplan pas vrijdag bij de stukken is gevoegd. De andere fracties zijn het hier mee eens. Besloten wordt om het voorstel aan te houden en op de agenda van de volgende vergadering te zetten. 10. Verkeersbesluit De heer Visser zegt verbaasd te zijn dat hier al vier jaar over gesproken wordt en dat dit nu heeft geresulteerd in vier A4-tjes. Volgens zijn fractie schort er nogal wat aan het voorstel en zij willen dit voorstel verwerpen. Zijn fractie stelt voor om dit voorstel te bespreken op het moment dat er een commissiestructuur is gerealiseerd en het op de agenda te plaatsen van september. De heer Potiek zegt dat ook zijn fractie het voorstel wil verdagen. De heer Veenstra zegt dat zijn fractie het hier mee eens is en wil dat er eerst met betrokkenen overlegd wordt. De voorzitter zegt dat de indruk die nu wordt gewekt dat de inhoud niet deugd, niet juist is en geen recht doet aan de inspanningen van de ambtelijke dienst. In 2001 zijn er gesprekken geweest met betrokken ondernemers en sindsdien is er niet zoveel veranderd. Bovendien gaat het hier primair om publieke belangen en niet om particuliere belangen. Rijkswaterstaat heeft verzekerd dat het heel belangrijk is dat er paal en perk wordt gesteld aan de grootte van de voertuigen die de wegen berijden. De voorzitter vraagt of de raad nu concreet voorstelt om het voorstel te verdagen? De heer Gieles zegt dat het hem niet onredelijk lijkt om het voorstel naar september of oktober te verzetten, enkel zal de overgangstermijn wat korter worden. De voorzitter zegt dit voorstel uit de raad als een amendement te beschouwen en het agendapunt naar september of oktober te verschuiven. Aldus wordt besloten. 11. Hotel op lokatie Wierschuur Mevrouw Westers geeft aan zich aan de beraadslaging over dit onderwerp te willen onttrekken en verlaat de vergadering. De heer Visser zeat dat de WD het wenselijk vindt om van gedachten te wisselen over het waar en hoe invullen van het beddenbestand en over de bestemming van de lokatie Vliestroom. Gezien het accountantsrapport ziet de fractie enorme financiële risico's. Voorts zijn zij verbaasd dat, nu het voorstel voor de realisering van een hotel bij de haven door de raad is verworpen, er drie maanden later er een nieuw voorstel voor een hotel ligt, op een steenworp afstand van de

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 6