De heer Gieles zegt dat zijn fraktie de verhoging van de toeristenbelasting van 85 cent naar 1 euro nogal fors vindt en dat liever in twee stappen gerealiseerd ziet. Indexering is prima maar je kunt niet een tarief drie jaar lang bevriezen en dan ineens met zoveel procent verhogen. De wethouder antwoordt dat het college dit niet voor niks heeft besloten, als de toeristenbelasting niet verhoogd wordt dan zal het de WOZ worden. Overigens is men in Groningen van 48 cent naar 1 euro gegaan dus van 85 cent naar 1 euro is verdedigbaar. De heer Gieles zegt dat je een kleine gemeente in Groningen waar nauwelijks toerisme is niet kunt vergelijken met de gemeente Vlieland. Zolang de gemeente jaarlijks tonnen overhoudt kun je het niet verkopen om ineens zo'n verhoging te gaan vragen. De wethouder zegt hierop dat het niet zo is dat de gemeente tonnen overhoudt, maar dat geplande bestedingen niet gedaan en investeringen nog niet gepleegd zijn, dit is echter slechts 'uitstel van executie'. Met name voor het onderhoud van de wegen komt de gemeente een gigantisch bedrag tekort. Aan de raad is de keuze om hier al dan niet geld aan te besteden. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 7. Jaarrekening gemeente Vlieland 2002 Mevrouw De Leng vraagt waarom er geen burgerjaarverslag bij de jaarrekening zat, vorig jaar is duidelijk gemaakt dat dit bij de jaarrekening gevoegd zou worden. Voorts zegt zij dat als er meer onderzoek gepleegd zou zijn naar bijvoorbeeld de ontwikkelingen rond de kinderopvang en de raad meer inzicht zou krijgen in deze cijfers, de raad de begroting 2004 beter zou kunnen beoordelen. De voorzitter vraagt of zij bedoelt dat er beter begroot moet worden? Mevrouw De Leng zegt hierop dat zij leest dat er minder gebruik van de kinderopvang zal worden gemaakt, maar niet terugvindt hoe dit gestaafd wordt. Er wordt van de raad gevraagd om al in een vroeg stadium wensen kenbaar te maken en daarom wil ze met deze opmerkingen niet wachten tot oktober. Voorts zegt mevrouw De Leng dat haar fractie graag onderzoek wil naar oplossingen voor de slechte staat van onderhoud van de woningen van het woningbedrijf, nu duidelijk is dat verkopen geen oplossing is. De heer Gieles zegt hierop dat het woningbedrijf zijn fractie ook zorgen baart, er is nu wel een ambtenaar aangesteld om orde op zaken te stellen maar er is gewoon geen geld. Ook moet er duidelijkheid zijn omtrent de exploitatie van de te bouwen woningen op de lokatie Boereglop. De heer Veenstra zegt dat ook de fractie van het ABV niet optimistisch is over de realisering van de verkoop van vijf appartementen bij de Boereglop aan particulieren. De wethouder de heer Westers zegt dat deze opmerkingen niet zijn portefeuille betreffen. De voorzitter zegt dat het burgerjaarverslag er aan komt, maar dat hiervoor geen tijdstip vaststaat waarop het er zou moeten zijn. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 8. Verkoop brandweerkazerne Mevrouw Westers zegt moeite te hebben met dit voorstel gezien de enorme investering terwijl het eigenlijk 'lapwerk' blijft. Nu de Nuon heeft besloten de energievoorziening naar Vlieland via een kabel te laten lopen komt er in de toekomst grond vrij waar nu de centrale staat. Dit zou een lokatie op kunnen leveren voor een geheel nieuwe brandweerkazerne die aan alle eisen voldoet en waar voorlopig geen verbouwingen meer hoeven plaats te vinden. De heer Potiek zegt dat hij zich afvraagt of er in dit geval wel meerdere offertes zijn gevraagd en zegt dat deze zaak al weer veel te lang duurt, zo'n twee jaar inmiddels. Hij staat positief tegenover de opmerkingen van de WD inzake een nieuwe brandweergarage. De heer Veenstra zegt een nieuwe garage kapitaalvernietiging te vinden en hij vindt dat er een nieuw dak op de oude garage moet komen. De heer Visser zegt hierop dat hij steeds opnieuw verbouwen eerder kapitaalvernietiging vindt en dat zijn fractie voorstander is van een duurzame oplossing: nieuwbouw op het haventerrein. 2

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 5