I Notulen van de openbare vergadering van de gemeenteraad van Vlieland d.d. 30 juni 2003 1 gemeente Aanwezig: R.D. van der Mark (voorzitter) W. Gieles, J. de Leng, C. Potiek, K. Sannes, G. Veenstra, R. Westers-Beute, P.D. Visser, raadsleden R. A. Lanting, griffier, F.E. Westers, wethouder 1. Opening De voorzitter opent om 20,00 uur de vergadering. De agenda wordt ongewijzigd vastgesteld. 2. Mededelingen Aan agendapunt 5, de lijst van ingekomen stukken wordt toegevoegd een motie van de gemeenteraad van Harlingen. 3. Spreekrecht burgers Niemand van de publieke tribune heeft zich gemeld. 4. Notulen tekstueel: op bladzijde 3 is een deel van een zin weggevallen: hier had moeten staan: de voorzitter zegt toe dat de raadsleden hier schriftelijk antwoord op zullen krijgen. Naar aanleiding van bladzijde3 zegt de heer Gieles verheugd te zijn dat de periode van strandbewaking is verlengd, maar spreekt de wens uit van de PvdA fraktie dat de strandbewaking zal duren tot het einde van de schoolvakanties. De wethouder antwoordt dat als de raad hier geld voor beschikbaar stelt hij er op toe zal zien dat dit gebeurt. De heer Gieles zegt dat in het antwoord van het college op de vraag inzake de reconstructie van de Badweg staat dat men eventueel in de berm kan uitwijken: dat is nu precies wat vermeden zou moeten worden! Uit het antwoord op de vraag inzake de kosten van de reconstructie blijkt dat dit zodanig binnen de begroting is gebleven dat hiervan wel een uitwijkstrook had kunnen worden aangelegd. De notulen worden vervolgens ongewijzigd vastgesteld. 5. Ingekomen stukken Naar aanleiding van de besluitenlijst van 27 mei, punt 3 zegt de heer Gieles dat Lareco blijkbaar opdracht heeft gekregen alle fietspaden te overlagen en hij vraagt of dit de geplande reconstructie van de fietspaden betreft of tijdelijk herstelwerk. Overigens zou de reconstructie van de fietspaden een 'Leaderproject' moeten zijn. De wethouder antwoordt dat vanwege de Habitatrichtlijn bepaalde delen van de fietspaden niet binnen het broedseizoen, maar pas na half september mogen worden aangepakt. De voorzitter zegt geconstateerd te hebben dat de fietspaden inmiddels verbreed en overlaagd zijn. De heer Gieles zegt graag schriftelijk te willen vernemen wat er precies gebeurd is met de fietspaden. De voorzitter zegt dit toe. Naar aanleiding van de besluitenlijst van 3 juni punt 4 vraagt de heer Gieles wat het antwoord aan de provincie inhoudt. De voorzitter zegt dat hij de brief aan de heer Gieles zal doen toekomen. Vervolgens wordt besloten de ingekomen stukken 1 tot en met 11 voor kennisgeving aan te nemen en nummer 12, de motie van de gemeente Harlingen inzake het behoud van de spoorverbinding Leeuwarden- Harlingen krachtig te ondersteunen en dit kenbaar te maken aan de gemeente Harlingen. 6. Tussentijdse rapportage over de begroting 2003 De heer Oosterbaan zegt dat zijn fraktie zich zorgen maakt over het voorziene tekort in 2004. Zij willen dat de gemeente zich terughoudend opstelt met het verlenen van subsidies en dergelijke. Ook willen zij graag dat het college kritisch gaat kijken naar de bibliotheek, de kinderopvang en het Tramp's Huys, wellicht is het bij de laatste ook mogelijk de vacature met een halve baan in te vullen. Ook zou de gemeente moeten streven naar het in de hand houden van de personeelskosten.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 4