1 e hij voor 1 oktober van enig studiejaar nog geen beschikking heeft ontvangen van de Informatie Beheer Groep, maar kan aantonen dat hij voor 1 augustus, voorafgaand aan dit studiejaar, een aanvraag voor tegemoetkoming in de studiekosten uit hoofde van hoofdstuk 3 of hoofdstuk 4 van de wet bij de IB-Groep heeft ingediend, of; 2e hij als gevolg van een wijziging tijdens een studiejaar in een situatie komt waardoor hij voldoet aan de voorwaarden gegeven in deze verordening en voor 31 december van hetzelfde studiejaar een aanvraag voor een tegemoetkoming uit hoofde van hoofdstuk 3 of hoofdstuk 4 van de wet bij de IB-Groep heeft ingediend. Artikel 5 Toekenning Het college van burgemeester en wethouders kent een toelage op grond van deze verordening toe indien is voldaan aan de voorwaarden gegeven in deze verordening. Artikel 6 Toekenningsperiode 1Behoudens het tweede en derde lid, wordt de toelage uit hoofde van deze verordening per studiejaar toegekend. 2. Een toelage uit hoofde van deze verordening wordt toegekend voor een gedeelte van een studiejaar indien: a. de uitwonend studerende op basis van de beschikking van de IB-Groep een tegemoetkoming ontvangt voor een deel van het studiejaar; b. de aanvrager, als gevolg van een wijziging in de woon- en/of schoolsituatie van de studerende, en/of een wijziging in de woonsituatie van de TOS-ouder in de loop van een studiejaar gaat voldoen aan de voorwaarden gegeven in deze verordening en een aanvraag heeft ingediend overeenkomstig het bepaalde in artikel 4 van deze verordening. 3. De periode waarvoor een toelage op grond van deze verordening is toegekend, wordt ingekort tot het moment waarop er in de woon- en/of schoolsituatie van de studerende, en/of TOS-ouder een wijziging optreedt, waardoor aan de voorwaarden, gegeven in artikel 2 van deze verordening, niet meer wordt voldaan. Artikel 7 Betaalbaarstelling 1Een door het college van burgemeester en wethouders toegekende toelage wordt in twee termijnen in een studiejaar betaalbaar gesteld. 2. De betaalbaarstellingen zijn aan het einde van de maanden december en mei. 3. De aanvrager waaraan het college van burgemeester en wethouders een toelage op grond van deze verordening heeft toegekend dient, om voor betaalbaarstelling in aanmerking te komen, voor de vijftiende van de maanden december en mei in het desbetreffende studiejaar een continueringsformulier in bij het college van burgemeester en wethouders. 4. De aanvrager vermeldt de wijzigingen in de woon- en/of schoolsituatie van de studerende en de wijzigingen in de woonsituatie van de TOS-ouder tijdens het studiejaar op het continueringsformulier. 5. De aanvrager ontvangt het continueringsformulier automatisch van de gemeente Vlieland. Hoofdstuk 4 Slotbepalingen Artikel 8 Hardheidsclausule 1In de gevallen waarin deze verordening niet voorziet, besluit het college van burgemeester en wethouders. 2. Het college van burgemeester en wethouders is bevoegd, in bepaalde gevallen tegemoet te komen aan onbillijkheden van overwegende aard, die zich bij toepassing van deze verordening mochten voordoen. Artikel 9 Citeertitel Deze verordening kan worden aangehaald als "Verordening toelage uitwonend studerende gemeente Vlieland 2003". Artikel 10 Inwerkingtreding Deze verordening treedt, onder gelijktijdige intrekking van de verordening toelage uitwonend studerende gemeente Vlieland 1996, voor het laatst gewijzigd in 1998, in werking op de dag waarop zij bekend is gemaakt en werkt terug tot en met 1 augustus 2002. Aldus besloten tijdens de openbare raadsvergadering van de gemeente Vlieland op 28 juli 2003. R.D. Van der Mark Voorzitter R.A. Lanting Griffier

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 18