IVi 1. geffleente De raad van de gemeente Vlieland; Gelezen het voorstel van het college van B&W d.d. 24 juni 2003 Gelet op artikel 147 van de Gemeentewet Besluit Vast te stellen de Verordening Toelage Uitwonende Studerenden gemeente Vlieland 2003 Hoofdstuk 1. Algemene Bepalingen Artikel 1 Begripsbepalingen a. de wet b. TOS-ouder c. studerende d. thuiswonende studerende e. uitwonende studerende f. aanvrager g. studiejaar h. IB-Groep i. tegemoetkoming j. toelage k. toetsingsinkomen Wet tegemoetkoming onderwijsbijdrage en schoolkosten; wettelijke vertegenwoordiger als bedoelt in de wet; degene voor wie aanspraak bestaat op een tegemoetkoming uit hoofde van hoofdstuk 3 of hoofdstuk 4 van de wet; de studerende die woont op het adres van de TOS-ouder of partner van de TOS-ouder; de studerende die niet een thuiswonende studerende is; degene die een aanvraag uit hoofde van deze verordening heeft ingediend (TOS-ouder of uitwonende studerende); het tijdvak dat aanvangt op 1 augustus van enig kalenderjaar en eindigt op 31 juli van het kalenderjaar daaropvolgend; de Informatie Beheer Groep, genoemd in de Wet verzelfstandiging Informatiseringsbank; door de IB-Groep verstrekte toekenning in verband met het volgen van een opleiding in het onderwijs waarop uitsluitend op grond van de wet aanspraak bestaat; een door de gemeente vertsrekte toekenning op grond van deze verordening; inkomen als bedoeld in artikel 2.24 van de wet. Artikel 2 Doel van de verordening Deze verordening heeft ten doel, aanvullend op de wet, ten behoeve van uitwonende studerenden voor wie recht bestaat op een tegemoetkoming uit hoofde van hoofdstuk 3 of hoofdstuk 4 van de wet, een toelage per studiejaar te verstrekken. Hoofdstuk 2 Tegemoetkoming Artikel 3 Hoogte tegemoetkoming 2. De toelage uit hoofde van deze verordening is, afhankelijk van de hoogte van het toetsingsinkomen waarmee op basis van de wet wordt gerekend, per kalendermaand maximaal 113,45 Euro per uitwonende studerende. De berekening van het kortingspercentage op de maximale toelage wordt berekend overeenkomstig artikel 2.25, lid 13 en 4 van de wet. Hoofdstuk 3 Aanvraag en toekenning Artikel 4 Aanvraag 1. a. 2. 3. Een aanvraag voor een toelage uit hoofde van deze verordening wordt, in geval aanspraak bestaat op een tegemoetkoming uit hoofde van hoofdstuk 4 van de wet, door de studerende gedaan. b. In de overige gevallen wordt een aanvraag gedaan door de TOS-ouder. De aanvraag gaat vergezeld van: a. kopie bewijs dat de studerende uitwonend is; b. kopie bewijs dat de studerende is ingeschreven aan de onderwijsinstelling; c. kopie bewijs van de beschikking van de IB-Groep; a. De aanvraag wordt uiterlijk voor 1 oktober van een studiejaar gedaan bij het college van burgemeester en wethouders. b. In afwijking van onderdeel a kan de aanvrager na 1 oktober in hetzelfde studiejaar alsnog een aanvraag bij het college van burgemeester en wethouders indienen, indien:

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 17