gemeente Vanaf 2003 wordt het bedrag structureel overgeheveld naar het gemeentefonds. Bedrag van 130.000,- groeit mee met de uitgaven van de rijksoverheid. Het bedrag wordt, zo goed als de verdeelsystematiek van het gemeentefonds dit toelaat, verdeeld over de gemeenten naar (via verdeelmaatstaaf 6 (schijventarief inwoners Waddengemeenten) naar verhouding van de uitgaven per gemeente over de laatste drie jaren zoals is berekend in de evaluatie). De hoogte van het overeengekomen bedrag wordt niet meer heroverwogen, tenzij blijkt dat zich omstandigheden voordoen die zeer sterk afwijken van de huidige situatie. In de praktijk blijkt dat de voorgestelde verdeling via het gemeentefonds (hier wordt door het rijk niet meer aan getornd) niet spoort met de uitgaven in de praktijk (Vlieland, Terschelling en Schiermonnikoog houden "ove?'Texel en Ameland komen "tekort"). Om dit probleem op te lossen hebben we het OOW het volgende voorstel gedaan: Opzet van een fonds dat door gemeente Ameland wordt beheerd. Waddengemeenten houden de betreffende inkomsten via gemeentefonds inzichtelijk en storten deze jaarlijks (rond 1 juli) in het fonds. Op basis van de uitvoering van de verordening declareren de Waddengemeenten jaarlijks (november) de uitgaven, die vervolgens via het fonds worden uitbetaald. In voorjaar wordt de uitvoering elke keer in OOW geëvalueerd (fonds voldoende hoog?, bijstortingen vanuit de Waddengemeenten noodzakelijk?, etc.). De overige Waddengemeenten zijn akkoord gegaan met de voorgestelde uitvoeringsafspraken. Op korte termijn zullen wij in overleg met de andere Waddeneilanden de afspraken concretiseren. Voorstel Gelet op het voorgaande stellen wij u voor bijgevoegde verordening vast te stellen Vlieland, 24 juni 2003 Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester Mr. B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 16