\<UcC^r^> gehouden voor bouwrijp maken, bestrating, kabels en leidingen, inrichting, en andere zaken die niet bij de raming van Vaessen zijn inbegrepen. Als bij elkaar tellend komt de all-in raming uit op zo'n 1,15 miljoen euro. (zie bijlage 3: kostenraming nieuwbouw brandweerkazerne). De brandweercommandant heeft ook naar de uitruktijden gekeken. Uit een inventarisatie van rijtijden (zie bijlage: notitie uitruktijden brandweer Vlieland) blijkt, dat met verhuizing naar het bedrijventerrein de uitruktijd op 10 minuten komt te liggen. Voor veel functies zou die maximaal 8 minuten mogen zijn. In de huidige situatie wordt aan deze normtijd voldaan. Bij verhuizing naar het bedrjiventerrein zou de normtijd met 2 minuten worden overschreden. Ten slotte dient nog te worden opgemerkt, dat het oprichten van een dergelijke voorziening op het terrein van gemeentewerken een flinke aanslag op de daar aanwezige ruimte zal betekenen. Behalve de oppervlakte van het gebouw is er ook een voldoend (bestraat) oppervlak nodig voor het in- en uitrijden van de voertuigen. Deze ruimte zal permanent vrij moeten blijven van goederen en voertuigen. Een en ander gaat ten koste van de nu beschikbare opslagruimte op het terrein. In de nabije toekomst zal ook al ruimte nodig zijn voor het inrichten van gronddepots ten behoeve van het actief bodembeheer. In hoeverre het oprichten van een brandweer/ghor kazerne concurreert met andere vitale huidige functies op het terrein valt niet direct te beantwoorden. Voor het verhogen van het dak van de huidige kazerne is in de begroting van 2003 90.756 gereserveerd. Uitgaand van de uitvoering van het aanvankelijk voorgestelde alternatief, verbouw op de huidige locatie, beloopt het benodigde investeringsbedrag, inclusief kosten architect en het uitplaatsen van instructieruimte kantine, 254.555. Om toepassing te geven aan vanuit ARBO-oogpunt verlangde maatregelen komt hier nog 48.912 bij, zodat het totaal uitkomt op 303.467. Voor het verschil, zijnde 212.711, moet een structurele dekking beschikbaar zijn van 24.111Dit kan voor 12.050 uit inkomsten die bovenop de in de begroting 2003 begrote inkomsten beschikbaar zijn (zie bijlage 4). Er resteert dan nog een benodigd structureel bedrag van 12.061. Voor dit bedrag verzoeken wij uw raad krediet vrij te maken ten laste van de algemene middelen. De kapitaallasten voor de volgende jaren zullen worden verwerkt in de begroting van 2004 en volgende jaren.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 11