tarieven te kijken. Maar het is geen argument om een begroting af te keuren. Daar moeten andere redenen aan ten grondslag liggen. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens besloten om kennis te nemen van de oproep van de PvdA en de begroting goed te keuren. 9. Instemmen met het opheffen van het gemeenschappelijk afstemmingsorgaan onderwijsbegeleiding Friesland Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 10. Vragenuurtje Door de fractie van de Partij van de Arbeid zijn drie vragen ingediend: - Welke vijf ondernemers hebben een ontheffing gekregen van het college om buiten de bloktijden om met een voertuig te mogen rijden in de Dorpsstraat buiten de bloktijden om? - In welke periode zal de strandbewaking aanwezig zijn en op welke lokaties gaat de strandbewaking functioneren? - In tegenstelling tot hetgeen bij de vaststelling van het budget voor de renovatie van de Badweg is afgesproken, zijn naar het oordeel van de PvdA-fractie geen uitwijkstroken gecreëerd. Is dat een juiste constatering en zo ja, wat is daarvan de reden? De wethouder heeft in een eerdere raadsvergadering gezegd dat de opleveringstermijn van de Badweg met twee weken zal worden overschreden. Naar het oordeel van de PvdA- fractie zijn dat vier weken geworden. Wat is daarvan de reden? tot slot wil men weten of de gehele operatie binnen de vastgestelde begroting is gebleven. De voorzitter zegt toe De heer Veenstra vraagt wie er eigenaar is van de wereldbol die bij de Uiterton staat en al enige tijd besmeurd is met zwarte verf. Voorts merkt hij op dat de letters op de bruine voorlichtingspanelen onleesbaar aan het worden zijn en vraagt of hier iets aan gedaan kan worden. De voorzitter zegt schriftelijk antwoord toe op de vraag omtrent de wereldbol en zegt de wethouder en het hoofd openbare werken in te zullen lichten omtrent de voorlichtingsbordjes. Mevrouw De Leng vraagt of deze gemeente ook bezig is met zelf-evaluatie, zoals gelezen in een nieuwsbrief van de provincie? De voorzitter zegt dit niet te weten. Mevrouw De Lena zegt dat dit voor een bepaalde datum afgerond zou moeten zijn, betekent dit dat onze gemeente hiervoor uitstel vraagt? De voorzitter antwoordt dat dat het wel zal worden. Op dit moment walst er een totale bureaucratie over ons heen waarbij niemand van het rijk zich afvraagt of het wel uitvoerbaar is! 11. Sluiting Vervolgens, niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter om 20.50 uur de vergadering en dankt een ieder voor zijn/haar aanwezigheid. Aldus vastgesteld door de gemeenteraad van Vlieland in zijn openbare vergadering van 30 juni 2003. griffier voorzitter 3

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 5