Notulen van de openbare vergadering van de gemeenteraad van Vlieland d.d. 26 mei 2003 1 Aanwezig: R.D. van der Mark (voorzitter) W. Gieles, J. de Leng, C. Potiek, K. Sannes, G. Veenstra, R, Westers-Beute, P.D. Visser, raadsleden R. A. Lanting, griffier, 1. Opening De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering. De agenda wordt ongewijzigd vastgesteld. 2. Mededelingen De heren K. Hoekstra en T. Oosterbaan zijn met kennisgeving afwezig. De voorzitter deelt mee dat de heer K. Hoekstra om persoonlijke redenen zijn ontslag als raadslid heeft ingediend. De procedure voor de opvolging van de heer Hoekstra is in gang gezet. 3. Spreekrecht Van de publieke tribune heeft de heer Kriesch zich gemeld en hij krijgt het woord. De heer Kriesch zegt te spreken namen de leden van de watersportvereniging Vlielandia. Hij is verontrust vanwege de verhoging van de liggelden voor de Vlielandse booteigenaren. Volgens de vereniging heeft de Stichting aanloophaven opdracht gekregen van het college van burgemeester en wethouders om de liggelden te verdubbelen en hij vraagt zich af of dat zomaar kan. De stichting heeft dit overigens omgebogen en de verhoging van de liggelden gerelateerd aan de grootte van de boot. Daarnaast bestaat er een convenant waarin bij de oprichting van de watersportvereniging is afgesproken dat het liggeld voor de leden laag zou blijven in ruil voor al het onderhoudswerk dat ze verrichten aan de haven. De watersportvereniging, die overigens nooit subsidie heeft gevraagd, vraagt aan de raad en het college van burgemeester en wethouders om het een en ander in heroverweging te nemen. 4. Notulen raadsvergadering 28 april 2003 De naam "D.P". Visser moet worden veranderd in "P.D." Visser. Naar aanleiding van bladzijde 1 zegt de heer Gieles dat inmiddels het project C 2000 op televisie door een lid van de Rekenkamer 'geldverspilling' is genoemd. De voorzitter zeat dat hem dit niet verbaast, veel gemeenten zijn ook die mening toegedaan. De notulen worden vervolgens ongewijzigd vastgesteld. 5. Ingekomen stukken Naar aanleiding van de besluitenlijst van 15 aprilnummer 8, vraagt de heer Potiek of het beeld/kwaliteitsplan bedrijventerrein wordt betaald door alle participanten? De voorzitter antwoordt dat zowel de gemeente als Staatsbosbeheer financieel verantwoordelijk zijn, Rijkswaterstaat niet. Naar aanleiding van de besluitenlijst van 29 april, punt 13 vraagt de heer Potiek waarom de 1 -2-3- regeling inzake de sluitingstijden horeca, zodanig is aangepast dat niet om 2 uur 's nachts gestopt wordt met het schenken van drank maar om 2.30 uur. De voorzitter antwoordt dat het hier slechts om een proef gaat en dat de participanten in overleg blijkbaar tot deze regeling zijn gekomen. De proef gaat twee maanden duren, en als blijkt dat het niet het gewenste effect heeft dan zal het college hieruit zeker zijn conclusies trekken. Naar aanleiding van de besluitenlijst van 29 april, punt 14, het verzoek om ontslag van de heer Huiskes vraagt mevrouw Westers of deze vacature ingevuld gaat worden en of er dan een goeie taakomschrijving komt want dat voorkomt een hoop problemen. De voorzitter antwoordt dat een hieruit voortvloeiende vacature zal worden ingevuld, maar dat een functie-omschrijving geen garantie is voor het niet ontstaan van problemen. Belangrijk is ook dat er een passende persoon bij de functie-omschrijving wordt gezocht.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 3