c Raadsvergadering 30 juni 2003 Agendapunt 12 Onderwerp Verkeersbesluit voetpad Badweg gemeente Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, Recent is de reconstructie van de Badweg voltooid. Behalve het verharde weggedeelte is ook het voetpad aan de westkant van de Badweg opgeknapt. Wij achten het van belang dat er zo min mogelijk schade aan het nieuwe schelpenpad wordt aangericht door het gebruik van het pad door andere weggebruikers dan voetgangers. Ook het gebruik van het voetpad door ruiters acht ons college niet langer wenselijk. Op grond van het reglement verkeersregels en verkeerstekens (RW) is een voetpad verboden voor alle bestuurders uitgezonderd gehandicapten met gehandicaptenvoertuig. Voor de goede orde, een voetganger is op grond van het RW geen bestuurder. Dit betekent dat het voetpad langs de Badweg ook nu reeds verboden is voor ruiters. Het blijkt dat in een grijs verleden er weliswaar borden zijn geplaatst met de aanduiding voetpad maar dat hier hoogstwaarschijnlijk nooit een verkeersbesluit aan ten grondslag heeft gelegen. Om tegen het gebruik van het voetpad door andere weggebruikers dan voetgangers eventueel te kunnen optreden is het wenselijk het bewuste voetpad middels een verkeersbesluit een formele status te geven. Wij stellen u voor door vaststelling van het bijgevoegde concept-besluit het pad aan de westzijde van de Badweg lopende vanaf de kruising met de Willem de Vlaminghweg tot aan de kruising met de Kampweg te bestemmen tot voetpad. Het besluit dient na vasstelling te worden bekendgemaakt en kan zes weken na deze bekendmaking in werking treden. Oost-Vlieland, 27 mei 2003 Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester mr. B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 32