gemeente De raad van de gemeente Vlieland: overwegende dat: op 12 maart 2003 is besloten niet mee te werken aan de realisering van verblijfsrecreatie met horeca binnen het nieuwe bestemmingsplan Oosterseveld op 9 april 2003 het verzoek gekomen is van de betrokken ondernemer om een alternatieve locatie te onderzoeken; deze locatie gelegen is tussen de zuiveringsinstallatie en het Asbultpad in de bosrand binnen het bestemmingsplan Buitengebied; het voor de realisatie van verblijfsrecreatie met horeca op deze locatie "de Wierschuur" noodzakelijk is een nieuw bestemmingsplan te maken; een dergelijke procedure veel tijd en geld vergt; het college en de betrokken ondernemer bereid zijn deze weg te gaan .echter onder de voorwaarde dat de raad zich bereid verklaard aan een nieuw bestemmingplan mee te werken; in het structuurplan voor verblijfsrecreatie met horeca op de locatie Wierschuur geen compensatie is opgenomen; deze compensatie gevonden kan worden in de vrijgekomen compensatie van het geen doorgang vinden van de strandhuisjes en het fietspad van de Fortweg naar de Badweg ten noorden van het kampeerterrein. de bedden voor een nieuw te bouwen hotel kunnen worden gebruikt van het hotel de Vliestroom op de locatie J.de Vlaminghweg/Lutinelaan, welk hotel vervalt als uw raad zich bereid verklaard mee te werken aan het hotel op de locatie "de Wierschuur". gelet op het advies van burgemeester en wethouders van 6 mei 2003 besluit: 1mee te werken aan de realisering van een nieuw bestemmingsplan voor de locatie Wierschuur ten behoeve van verblijfsrecreatie en horeca op deze locatie; 2. gelijktijdig mee te werken aan een wijziging van het bestemmingsplan Vlieland Bebouwde Kom voor de locatie Vliestroom; 3. als compensatie voor de locatie Wierschuur beschikbaar te stellen de vrijgekomen compensatie van de strandhuisjes en het fietspad van de Fortweg tot de Badweg. Aldus besloten door de raad voornoemd in zijn openbare vergadering van 30 juni 2003. de griffier de voorzitter R.A. Lanting R.D. Van der Mark

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 31