Raadsvergadering 30 juni 2003 Agendapunt 11 Onderwerp Besluiten tot het maken van een nieuw bestemmingsplan voor horeca-doeleinden op het perceel Wierschuur en omgeving Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, Nadat u in uw vergadering van 12 maart jl. hebt besloten niet mee te werken aan het opnemen van verblijfsrecreatie met horeca bij de haven, binnen het nieuwe bestemmingsplan Oosterseveld, heeft de betrokken ondernemer een verzoek gedaan om te willen bekijken of er een mogelijkheid bestaat een hotel te realiseren op een locatie aan de bosrand, met name het perceel waar nu de Wierschuur op staat richting Asbultpad (verder te noemen locatie Wierschuur), zie bijlage. De locatie Wierschuur valt in het bestemmingsplan Buitengebied onder de bestemming Bosgebied. De huidige Wierschuur valt onder de overgangsbepalingen van dit bestemmingsplan. Om te komen tot een bestemming verblijfsrecreatie met horeca moet voor dit perceel een zogenaamd postzegelplan worden gemaakt. Een postzegelplan is een volledig bestemmingsplan voor een klein gebied met één hoofdbestemming. Dergelijke bestemmingsplannen bestaan al voor het zwembad en de Veerdam. De locatie moet gesitueerd worden vanaf de westelijke muur van de huidige Wierschuur in oostelijke richting, dit in verband met de zonering van de Waterzuiveringsinstallatie. De bestaande gasflessenopslag moet worden verplaatst naar de westzijde van de zuiveringsinstallatie dit kan gezien de bestemming en het karakter meegenomen worden in het bestemmingsplan Oosterseveld. (Nu is dit officieel niet geregeld). De zuiveringsinstallatie zelf valt ook binnen dat bestemmingsplan. Als uw raad besluit om voor de gevraagde locatie mee te werken aan een nieuw bestemmingsplan met de bestemming verblijfsrecreatie en horeca kunnen daarna de volgende stappen worden genomen: onderzoek natuurwaarden voor de locatie Wierschuur alsmede de alternatieve locatie voor de gasflessenopslag. Het gebied ligt grotendeels in de Vogel en Habitatgebieden. Voor het gebiedje Wierschuur zelf en ten zuiden daarvan tot de Havenweg is de Flora- en Faunawet van toepassing. daarnaast is een compensatie op grond van de Ecologische Hoofdstructuur noodzakelijk. Deze compensatie zit niet in het Structuurplan. Hierover zal uw raad moeten besluiten of het niet doorgaan van de strandhuisjes en het fietspad boven het kampeerterrein hiervoor kunnen worden aangewend. Een hotel heeft meerwaarde dan demontabele strandhuisjes en een fietspad. Waarschijnlijk zijn dan beide nodig. Het algemeen belang in het aanwenden van deze compensatie voor het hotel ligt naast een economisch belang van een dergelijk hotel voor Vlieland in de mogelijkheden die ontstaan op de locatie van de huidige Vliestroom. Ook zal er moeten worden gecompenseerd op grond van de Boswet. Hiervoor zal in overleg met Staatsbosbeheer een oplossing moeten worden gezocht. Ons college gaat er van uit dat op grond van de beddenboekhouding dezelfde afspraken gelden als die gelden voor het eerste ontwerp; dus maximaal 145 bedden. Als de natuurregelgeving geen problemen meer oplevert kan een stedenbouwkundige opzet gemaakt worden. De stedenbouwkundige opzet is bepalend voor de mogelijkhedenvan een hotel. Deze kunnen niet in strijd zijn met wet- en regelgeving (PKB Waddenzee e.d.). Hierna kan een bestemmingsplan worden opgesteld en in procedure worden gebracht. Al met al is het nog een lange weg te gaan. Zowel de ondernemer en ons college zijn echter alleen bereid deze weg te gaan als er een duidelijk besluit ligt van uw raad dat u met deze locatie instemt.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 29