gemeente Het invoeren van bovengenoemde beperkingen middels een verkeersbesluit (concreet door het plaatsen van verbodsborden waarin een maximum lengte van het voertuig (bord C17 RW) een maximum aslast (bord C20 RW) of een maximum gewicht (bord C21 RW)) zou naar het idee van ons college verwarrend werken, immers het eiland is al gesloten voor al het gemotoriseerd verkeer, het plaatsen van extra borden (nadat hiervoor een verkeersbesluit is genomen) zou mogelijk de indruk wekken dat voertuigen die de maximale lengte of het maximum gewicht niet halen zonder ontheffing op het eiland zouden mogen rijden. Bij het invoeren van de beperkingen voor zwaar en lang verkeer zou feitelijk dan ook kunnen worden volstaan met het aanpassen van de voorwaarden in de beschikkingen welke behoren bij A, B, en T- ontheffingen. Immers in de raadsvergadering van 28 oktober 1991 is besloten het gehele eiland te sluiten voor alle motorvoertuigen, behalve invalidenvoertuigen. Slechts voertuigen waarvooreen ontheffing (A, B, of T) is afgegeven mogen op het eiland rijden. In de ontheffing kunnen nadere bepalingen worden opgenomen waaraan de voertuigen dienen te voldoen, zoals lengte en gewicht. Gelet op het feit dat het invoeren van nadere regels omtrent lengte en gewicht van voertuigen in een aantal gevallen vergaande gevolgen kan hebben voor ondernemers wordt er de voorkeur aangegeven een nieuw verkeersbesluit te nemen. Gelijktijdig met de inwerkingtreding van het nieuwe verkeersbesluit zullen nadere voorwaarden worden vastgesteld welke in de ontheffingen kunnen worden opgenomen. Het nieuw te nemen verkeersbesluit zal feitelijk niet afwijken van het verkeersbesluit zoals vastgesteld in oktober 1991, door middel van het plaatsen van de borden C12 en C12 van het RW blijft het eiland gesloten voor al het gemotoriseerde verkeer uitgezonderd invalidenvoertuigen. Conform het bepaalde in artikel 24 van het besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer is bij schrijven van 28 mei 2003 de politie gevraagd nader advies uit te brengen omtrent het voorgenomen verkeersbesluit. Bij schrijven van 6 juni is door de teamchef van de politie Vlieland medegedeeld dat er van de zijde van de politie geen bedenkingen zijn tegen de voorgestelde regeling. Met het oog op het voorgaande geeft het college, na de inwerkingtreding van het nieuwe verkeersbesluit, er de voorkeur aan middels nadere voorwaarden in de ontheffingen de volgende beperkingen op te leggen: -een algemene beperking van het maximum voertuiggewicht tot 25 ton; -een algemene beperking van de maximale lengte van de voertuigcombinatie tot 10 meter; -voor de Havenweg een uitzondering te maken voor een gewicht tot max. 45 ton, en een maximale lengte van de voertuigcombinatie van 18 meter; -een overgangstermijn te hanteren tot 1 januari 2004 -tijdelijke ontheffingen alleen te verlenen wanneer is aangetoond dat geen alternatieven voorhanden zijn; Wij stellen u voor middels de vaststelling van het bijgevoegd concept-verkeersbesluit en het vervolgens aanpassen van de voorwaarden in de bij de A, B en T, ontheffing behorende beschikkingen het eiland gesloten te verklaren voor al het gemotoriseerde verkeer, uitgezonderd invalidenvoertuigen, waarbij, gelet op artikel 87 van het reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 ontheffingen van het verbod kunnen worden verleend mits de voertuigen niet zwaarder zijn dan 25 ton. de voertuigcombinaties niet langer zijn dan 10 meter de voertuigen niet zwaarder zijn dan 45 ton en langer dan 18 meter als het gebruik van het voertuig zich beperkt tot de Havenweg. Oost-Vlieland, 17 juni 2003 Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester mr. B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 26