Raadsvergadering 30 juni 2003 Agendapunt 8 Onderwerp Brandweerkazerne Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, In de begroting van 2002 was bij de beleidsvoornemens een bedrag opgenomen van 300.000 ten behoeve van het verhogen van het dak van de brandweergarage, en het onderbrengen van GHOR-groep en stallen van de ambulances. De combinatie met het stallen van ambulances is verlaten, maar de combinatie met de GHOR-groep en materieel wordt nog wel als heel zinvol geacht: beide groepen maken gedeeltelijk van dezelfde voorzieningen gebruik, volgen deels dezelfde opleidingen, en werken op diverse terreinen samen. De samenwerking is uitstekend, en beide groepen willen dat ook graag zo houden. Huisvesting op dezelfde locatie draagt daar in hoge mate aan bij. Vandaar dat de verdere planvorming er op is gericht beide groepen en voor zover mogelijk ook het materieel op de locatie van de huidige brandweerkazerne te concentreren. Medio 2002 is aan Alynia architecten opdracht gegeven tot het maken van een plan voor het gecombineerd onderbrengen van brandweer en GHOR in het gebouw van de brandweer. Na aanpassingen in verband met bezwaren van welstand bleek het definitieve ontwerp, ondanks de raming van de architect binnen het door onze dienst aangegeven budget, eind vorig jaar te zullen leiden tot veel te hoge kosten. De architect is vervolgens opdracht gegeven een aangepast ontwerp te maken, waarbij de aanvankelijk voorziene opbouw voor instructieruimten en kantine achterwege werd gelaten. De in deze ruimten geplande functies, m.n. kantine, kantoor, instructieruimte, worden dan in de noordvleugel van het oude gebouw van gemeentewerken aan de Middenweg ondergebracht. Het aangepaste ontwerp kon wederom de goedkeuring van welstand niet wegdragen en moest nog een keer worden aangepast. Het na aanpassing goedgekeurde ontwerp bleek tot offertes te leiden die meer in de buurt kwamen van de beschikbare middelen. Vervolgens heeft de ARBO-unie aangegeven dat de plannen op een aantal punten niet aan ARBO-eisen voldoen. Dit zou overigens ook gegolden hebben voor de bestaande bouw. Nu er toch wordt verbouwd, ligt het voor de hand de opmerkingen van de ARBO-unie te verwerken in de plannen. Dit houdt onder meer in, dat er kleedruimten en sanitaire voorzieningen nabij de uitrukvoertuigen moeten worden gesitueerd. Dit kan in de garage alleen op de plaats waar nu de Toyota-bus wordt gestald. Deze bus moet derhalve elders worden gestald. De keuze is gevallen op de garage in het oude gebouw gemeentewerken, op de hoek van de Middenweg. Het hierin aanwezige pompen-materiaal kan dan verhuizen naar de naastgelegen onlangs vrijgekomen middelste garage. De deuren van deze garages zullen echter moeten worden vervangen, daar deze te laag resp. te smal of ondeugdelijk zijn. Een en ander brengt wel meerkosten met zich mee. De opmerkingen van de Arbo-unie zijn op een zo sober en eenvoudig mogelijke wijze in de verbouwingsplannen vertaald. De meerkosten voor deze ARBO-aanpassingen bedragen 48.912, ofwel 5545 per jaar aan kapitaallasten. De bedragen die in het bijgaande overzicht zijn opgenomen voor de brandweerkazerne zijn dus niet uitsluitend ten behoeve van de verhoging van het dak; de kosten van het "uitplaatsen" van instructieruimte en kantine voor het creëren van stallingsruimte voor de GHOR en verbetering arbeidsomstandigheden uit ARBO-oogpunt zitten hier bij in. Bijlage 1 geeft een overzicht van de kosten. In bijlage 2 is een voorstel uitgewerkt voor de financiering van het verhogen van het dak van de brandweergarage in combinatie met het inrichten van een onderkomen van de GHOR-groep en materieel in de brandweerkazerne en het gebouw van de voormalige gemeentewerkplaats, alsmede de ARBO- aanpassingen. Voor het verhogen van het dak is in de begroting van 2003 90.756 gereserveerd. Het benodigde investeringsbedrag, inclusief kosten architect en het uitplaatsen van instructieruimte kantine beloopt 254.555. Om toepassing tegeven aan vanuit ARBO-oogpunt verlangde maatregelen komt hier nog 48.912 bij, zodat het totaal uitkomt op 303.467. Voorhet verschil, zijnde€212.711, moeteen structurele dekking beschikbaar zijn van 24.111. Dit kan voor€ 12.050 uit inkomsten die bovenop de in de begroting 2003 begrote inkomsten beschikbaar zijn (zie bijlage 2). Er resteert dan nog een benodigd structureel bedrag van 12.061

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 19