Door de PvdA zijn schriftelijk de volgende vragen ingediend: 1Hoe is het mogelijk dat er in Uit het kastje, naar aanleiding van een vorige uitgaven, een rectificatie stond ten aanzien van een pasage over machinale kokkelvisserij. Het artikel moet ergens op gebaseerd zijn. 2. Is er inderdaad, zoals 'Wilde Kokkels' doet vermoeden illegaal machinaal gekokkeld op kokkelbank 95? Zo ja, wat voor rol speelt de gemeente Vlieland hierin? 3. Gezien het feit dat er ontzettend veel aan de gang is met ons wegennet zijn we nu toch echt wel benieuwd naar het wegenonderhoudsplan, die toch de basis moet zijn van alle activiteiten? 4. Hoe staat het met de voortgang van de Badweg? Kan de geplande einddatum nog gehaald worden? 5. De randen van de kampweg brokkelen op enige plekken enorm af, waardoor er grote kuilen ontstaan met gevaar voor het verkeer. Is het College van plan hier op korte termijn nog iets aan te doen? 6. Graag enige uitleg over de conferentie "Zwart Getij". 7. Het bermenparkeergedrag werpt zijn vruchten af. Een goede actie van gemeente en politie. Hoe wordt er geconsolideerd? Ad 1 en 2. De voorzitter antwoordt dat er vergunningen zijn afgegeven met betrekking tot de kokkelvisserij voor de platen 93, 93a, 94 en 92. Het gaat hier om kokkelvisserij op de plaat 95 waarbij een ieder werd opgeroepen om een ambtenaar van de gemeente in te lichten indien men zou waarnemen dat op deze plaat werd gevist. De voorzitter zegt een dergelijke publicatie veel te ver vinden gaan, temeer omdat de gemeente niets te maken heeft met de afgifte van visserij-vergunningen. Als men ergens vist waar dat niet mag valt men ongetwijfeld door de mand want daar zijn allerlei monitoren voor. Maar de gemeente heeft hier niets mee van doen. De heer Gieles vraag wie zo'n bericht dan in Uit het Kastje plaatst. De voorzitter antwoordt dat Uit het Kastje normaal gesproken door de gemeentesecretaris gescreend wordt maar dat in verband met zijn afwezigheid dat in dit geval niet is gebeurd. Ad 3. De wethouder de heer Westers antwoordt dat hier hard aan wordt gewerkt en dat het in de raad van april zal worden gepresenteerd. Ad 4. De wethouder de heer Westers antwoordt dat de streefdatum niet wordt gehaald door de 14 dagen vorstverlet. Het werk zal gereed komen ongeveer 1 tot 2 weken na Pasen. De heer Gieles zegt hierop dit niet tolerabel te vinden en vindt dat er dan maar een extra ploeg moet worden ingezet of iets dergelijks. De wethouder antwoordt dat dit wel is geprobeerd maar dat er geen ploeg inzetbaar was. De heer Gieles zegt hierop dat, zeker gezien het mooie weer van de laatste tijd, het schema dan dus te krap is geweest. Ad 5. De wethouder de heer Westers antwoordt dat hier onderzoek naar is gedaan en dat de Kampweg forser moet worden aangepakt, dit zal in mei/juni gebeuren en dan moet de weg weer 12 jaar meekunnen. Ook zullen de gaten in de Postweg dan aangepakt worden. Geprobeerd zal worden om voor de Postweg subsidie te verkrijgen in het kader van het Leader project, om deze dan in zijn geheel aan te pakken. De heer Visser wijst erop dat hetna het opknappen van wegen, ook belangrijk is om het onderhoud daadwerkelijk te plegen. Ad 6. De voorzitter antwoordt dat het hier een symposium betrof over de scheepvaartroute ten noorden van de eilanden waar tankers met olie gebruik van maken. Alle overheden en participanten waren hierbij aanwezig en het was een zinvolle discussie over wie nu welke verantwoordelijkheden draagt. Tevens is er uitleg gegeven over de keuringen van enkelwandige tankers. Er is overigens een internationale resolutie ondertekend waarbij de termijn dat de enkelwandige tankers verdwenen moeten zijn is verschoven van 2025 naar 2010. Tijdens de conferentie is de vraag opgekomen wat er eigenlijk op de eilanden aanwezig is aan zaken om maatregelen mee te nemen in geval van een olieramp. Hieruit is voortgevloeid een inventarisatie van de aanwezige materialen en men oefent er nu ook mee. Al met al is de conferentie met een zeer positief gevoel afgesloten. Ad 7. De wethouder mevrouw Van Randen antwoordt dat de politie doorgaat met het controleren, bestickeren en wegslepen. Mevrouw De Leng vraagt hoe het staat met de plannen voor een skatebaan. 5

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 7