gemeente besloten. Rondvraag De heer Gieles zegt dat de beantwoording van vragen rond kwesties zoals die van de Sterrit en de gebruiksregels gebouwen te veel en te uitgebreid in het Seniorenconvent plaatsvindt terwijl dit in de openbare raadsvergadering thuis hoort. Dit zou aanleiding kunnen zijn om het seniorenconvent af te schaffen en een agenda-commissie in te stellen. Hij vraagt waarom zaken als dit zo behandeld moeten worden waardoor er zoveel ophef ontstaat, en stelt voor dit soort vragen niet meer aan de orde te stellen in het seniorenconvent. De voorzitter antwoordt dat voor wat betreft de vergunningen voor het gebruik van gebouwen het gaat om het uitvoeren van regels, waarbij, na de ramp in Volendam, veel belang gehecht wordt aan veiligheid en waarvoor de gemeente Vlieland een ambtenaar in dienst heeft die dit prima uitvoert. Bij de kerk is toch iets verkeerd gegaan bij de inschatting of de regelgeving ook van toepassing was voor een dergelijk gebouw en waar te snel op is gereageerd. Het college heeft dit besluit inmiddels teruggedraaid. Voor wat betreft de Sterrit, dit is iets wat nogal wat onrust veroorzaakt in de samenleving op het eiland en dat bespreek je met elkaar. Het hoort echter niet thuis in een raadsvergadering. De vergunningverlening is gedelegeerd en wordt getoetst aan regelgeving. Als de regelgeving niet in overeenstemming is met wat men vraagt, dan kan die vergunning niet verleend worden. Dat hoeft het college niet te doen, dat doet een ambtenaar. Als een ambtenaar onzekerheden bespeurt omtrent zijn taak, en constateert dat het eigenlijk qua regelgeving niet kan, en het verzoek te laat is binnengekomen, maar niet weet wat te doen, dan kan hij het alsnog voorleggen aan het college. Bij het besluit van het college hebben meegespeeld: dat het niet mag maar ook niet nodig was om door de Dorpsstraat te rijden, dat SBB toestemming had gegeven om met auto's door een natuurgebied te rijden maar daartoe niet bevoegd is, en bovendien was het een belangrijk weekend waarbij er veel mensen op het eiland zouden zijn. Om dan met auto's door de Dorpsstraat te rijden en door een natuurgebied, dat leek het college een volstrekt verkeerd signaal. Het college heeft hiermee uitvoering gegeven aan wet- en regelgeving wat normaal gedelegeerd is aan een ambtenaar. De voorzitter zegt dat het niet de bedoeling moet zijn om van het seniorenconvent een agendacommissie te maken die dan zomaar van alles op de agenda zet. De heer Gieles zegt dat zijn fractie inhoudelijk ook niet van mening verschilt met het college. Maar dit soort zaken die voor de bevolking nogal zwaar wegen zouden toch op een andere manier opgelost moeten kunnen worden. De manier waarop deze zaken zijn afgehandeld is toch voor de vereniging die de Sterrit organiseert reden geweest een soort huis-aan-huis actie te houden en ook vanuit de kerk is op een manier gereageerd die voorkomen had kunnen worden. De voorzitter zegt dat de kerk een vergissing is geweest die is hersteld. Voor wat betreft de Sterrit: men weet al jaren hoe de regels zijn, maar het liefst gooit men een dag van tevoren een briefje door de bus en dan moet het maar gebeuren. Dat kan niet meer zo. Als je iets wilt, dan moet je gewoon tijdig vergunning aanvragen en niet terloops mededelingen doen van je voornemens. Op de betreffende aanvraag is 7 dagen later een besluit genomen. In heel Nederland vind je geen gemeente die binnen 7 dagen een vergunning weigert of afgeeft. Dat heeft niets te maken met de

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 48