5 inachtneming van de opmerking inzake het fietspad en zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. De voorzitter merkt hierbij op dat Vlieland hiermee up-to-date is voor wat betreft de actuele kwaliteit van zijn bestemmingsplannen. Afvalinzamelingsmiddelen De heer Visser vraaat waarom het college met het voorstel komt om toch eerst met de VDK-auto te gaan proefdraaien. De heer Potiek zegt dat het toch helder is hoe de raad er over denkt en dat hij niet begrijpt hoe het college tot dit voorstel komt. De heer Veenstra zegt dat zijn fractie de wethouder niet voor de voeten wil lopen maar uit de stukken blijkt dat de Geesink een veel degelijker beladingssysteem heeft dan de VDK. Het enige voordeel dat hij kan ontdekken ligt in de prijs. Van het beeld dat de VDK letterlijk een kraakwagen is, heeft de wethouder hem kunnen afbrengen. Wat zijn fractie betreft zal er na de proef zo snel mogelijk geëvalueerd moeten worden en dan zullen zij voor de definitieve beslissing hun informatie ook op de werkvloer inwinnen. De heer Potiek vraagt of het ABV nu meegaat met het voorstel van het college of zijn woord gestand doet zoals staat in de notulen van de openbare raadsvergadering van 31 maart 2003. De heer Veenstra zegt al met de wethouder hierover gesproken te hebben en hem nu het voordeel van de twijfel te gunnen. De heer Gieles zegt dat de heer Veenstra tot twee keer toe duidelijk gekozen heeft voor de Geesink, met als zwaarwegende argumentatie dat het personeel die auto wil en nu stapt hij daar zomaar van af. De voorzitter zegt dat dit voortschrijdend inzicht genoemd wordt. De heer Potiek zegt het kwalijk te vinden dat de wethouder, die hier als portefeuillehouder zich in de raadsvergadering naar de raad heeft te verantwoorden, buiten de vergadering met een fractievoorzitter gaat praten waarna deze ineens helemaal om is. Dit lijkt op achterkamertjespolitiek. De heer Veenstra zegt dat het inwinnen van informatie niets te maken met achterkamertjespolitiek. De wethouder de heer Westers zegt hierop dat na de vorige vergadering waarbij gezegd werd dat er voor een totaalsysteem gekozen werd, a la minute de pers besteld is zodat nog voor het hoogseizoen van start kan worden gegaan. Op dat moment was alleen de VDK beschikbaar om mee te kunnen werken. De Geesinkwagen die er nu is voor één dag in de week is niet te betalen voor een hele week. Dat er met de VDK acht containers vernield zijn komt omdat er niet op een goede manier mee gewerkt is, de ondersteunende beugel die gebruikt moet worden bij het optillen van de containers is niet gebruikt. Nu bleek dat deze problemen uit de wereld waren en het mogelijk was om meteen op een kostendekkende manier van start te gaan, is door het college besloten toch voor de VDK te kiezen. Mocht blijken na drie maanden dat het toch niet voldoet dan zal er een hernieuwd voorstel komen. En zeker gezien de te verwachten vermindering van inkomsten de komende jaren, telt elke 3000 euro die je kunt besparen mee. De heer Potiek zegt dat de boodschap toch heel duidelijk is geweest vorige keer. En toch komt het college nu na vier weken met precies hetzelfde voorstel, ditmaal gesteund door het ABV, terwijl de heer Veenstra de vorige raadsvergadering nog een heel betoog heeft gehouden over het personeel dat alleen maar een Geesinkwagen wil en waarbij het ABV zich aansloot bij de andere fracties. De heer Potiek zegt dat de PvdA niet akkoord gaat met dit voorstel. De heer Veenstra zegt dat in overweging genomen de argumenten van de wethouder plus het feit dat er nu zo snel mogelijk gehandeld moet worden, zijn fractie het voorstel ondersteund. Wel willen zij zo snel mogelijk na de proefperiode op de hoogte gesteld worden en dan zullen zij de ervaringen van de werkvloer zwaar mee laten wegen in de definitieve keuze. De heer Visser zegt ook voor de optie van de proef met de VDK te zijn. De voorzitter concludeert dat het besluit zoals geformuleerd onder 12 en 3 gedragen wordt door de fractie van het ABV en de WD, en de fractie van de PvdA tegen is. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens conform het voorstel van burgemeester en wethouders

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 47