4 gemeente In 1996 is de Kampweg voor een hoop geld gereconstrueerd, voorzien van een stabilisatielaag, wat nu van generlij waarde blijkt. Hij moet nu opnieuw gestabiliseerd worden waarna men hoopt dat de weg het weer 10 tot 15 jaar houdt. Er heeft op dit gemeentehuis echter 1 of 2 jaar na het gereedkomen van de weg een fax gelegen van het bedrijf dat de reconstructie had uitgevoerd, waarin stond dat de weg hoognodig van een slijtlaag voorzien moest worden om onderhoud in de toekomst te voorkomen. Die slijtlaag is er echter nooit gekomen. Er gaat nu opnieuw veel geld geïnvesteerd worden in beide wegen en zijn fractie wil er op wijzen dat het van groot belang is ook geld te reserveren voortijdig onderhoud. Voorts wil hij zich aansluiten bij de opmerkingen van de heer Veenstra inzake het gebruik van de wegen. Wat zijn fractie ook zorgen baart is de vraag of er bij de ambtenaren van de gemeente Vlieland wel voldoende capaciteit is om dit werk te begeleiden, te controleren en op te leveren. Het gaat hier om behoorlijk specialistische werkzaamheden waar geld in wordt gestoken en misschien is het verstandig om geld te steken in externe expertise. Tot slot wil hij nogmaals vragen om de optie van het eenrichtingsverkeer maken van de Badweg-Kampweg tot aan de kruising voetbalveld serieus te bekijken, dit ter bescherming van de wegkanten. De wethouder de heer Westers zegt hierop dat er destijds een negatief advies lag van de politie ten aanzien van het eenrichtingsverkeer, omdat men dan voorzag dat het racebanen zouden worden. Dit zou één van de overwegingen zijn geweest om het niet te doen, meent hij zicht te herinneren. Er is een uitgebreid onderzoek geweest naar de oorzaken van de huidige slechte staat van de Kampweg, en één van de oorzaken is dat de oude Kampweg één had moeten worden met de nieuwe laag asfalt die er overheen kwam en dat is niet gebeurd, waardoor je ongeveer het effect krijgt van een plaat op een laag knikkers, die alle kanten uitrolt. De zware belasting vervolgens door de herstrating van de Havenweg heeft natuurlijk vervolgens ook geen goed gedaan. Om het proces nu wel goed te laten verlopen zijn de werkzaamheden nu gepland eind mei begin juni, want één van de factoren die meespelen om het proces goed te laten lukken zijn de buitentemperaturen. Inzake de aanbesteding zegt de wethouder dit te moeten nakijken. De opmerking inzake de slijtlaag die niet is aangebracht wordt door de wethouder bevestigd, maar ook dit had te maken met het feit datje een euro maar één keer uit kunt geven. Voor wat betreft de begeleiding van de werkzaamheden lijkt het de wethouder geen slecht idee om hiervoor extern expertise in te huren, maar of dat voor dit werk al geregeld is betwijfeld hij ten zeerste. Hij zal ernaar informeren. Voor de Dorpsstraat wordt de begeleiding in ieder geval wel uitbesteed aan derden. De heer Visser zegt dat voor wat betreft het éénrichtingsverkeer de politie er nu wellicht anders overdenkt en inzake het maar één keer kunnen uitgeven van een euro: tijdig onderhoud uiteindelijk goedkoper is dan halverwege de rit een weg te moeten vernieuwen. De voorzitter concludeert dat de raad in grote lijnen kan instemmen met het voorstel van het college tot de reconstructie van de Postweg en de Kampweg en een krediet van 139,000 beschikbaar te stellen voor reconstrucie Kampweg en voor zover nodig het budget onderhoud Dennenlaan van 41.000 aan te wenden voor noodonderhoud aan de Postweg. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. Vaststellen bestemmingsplan buitengebied De heer Gieles zeat dat zijn fractie vindt dat het volgende onderdeel er wel uit kan: het geplande fietspad op de Noordoosthoek vanaf de Fortweg ten noorden van de camping en aansluitend op de Badweg. Hun motivering is natuurbelang, zeedefensie, de technische (on)mogelijkheden, het onderhoud en d e reeds bestaande fietspaden die op zeer korte afstand liggen. Bovendien zou om zoiets te realiseren een artikel 11 procedure nodig zijn wat een hele zware procedure is. Het feitelijke aanleggen is eigenlijk onmogelijk, gezien de hoge duinen die liggen tussen de zee en de camping en het zomerhuizengebied. Bovendien blijken elke winter de duinovergangen heel erg te verzanden bij noordenwind, dus je kunt je voorstellen wat voor onderhoudskosten een fietspad met zich mee zou brengen. Voorstel van de PvdA is dan ook om dit deel van de planning uit het bestemmingsplan te halen. De voorzitter zegt dat het hier een buitengewoon belangrijk bestemmingsplan betreft omdat het het grootste deel van Vlieland betreft en hiermee de kwaliteit vastgelegd wordt van natuurwaardes en gebruik. Het college heeft zich tot nu toe bezig gehouden met de infrastructuur voor wat betreft de fietspaden en de bedoeling van dit fietspad zou zijn dat men van oost naar west zou kunnen fietsen aan de noordkant van het eiland onder de duinen langs. Als de raad hier echter niet mee instemt dan zal hiermee rekening gehouden worden. De voorzitter concludeert vervolgens dat de raad instemt met het bestemmingsplan buitengebied met

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 46