y<Uc gemeente De heer Potiek zegt dat de PvdA verzoekt of de raad een afschrift zou kunnen krijgen van de evaluatie van dit project. De voorzitter zegt aan te nemen dat de raad ook de evaluatie voorgelegd zal krijgen. Hij concludeert vervolgens dat de raad met het voorstel instemt. Schetsplan reconstructie Dorpsstraat. De heer Veenstra vraagt in verband met de vermindering van de vuiluitworp rioolstelsel hoe de afkoppeling van regenwater kan leiden tot vermindering van wateroverlast. Voorts zegt hij dat zijn fractie vindt dat de verhoging van het wattage van de verlichting in de Dorpsstraat de sfeer van de Dorpsstraat niet ten goede komt. De heer Gieles zeat dat zijn fractie aandacht wil voor het gewicht van de auto's die in de Dorpsstraat mogen komen en voorts is er toegezegd dat er in de tweede helft van 2003 een notitie komt "Regelgeving, handhaving en gebruik Dorpsstraat" en zijn fractie wil er nadrukkelijk om verzoeken dat deze notitie inderdaad gaat verschijnen. De heer Visser zegt dat zijn fractie zich kan vinden in het schetsplan. De vraag betreffende de waterafvoer vindt zijn fractie ook heel interessant en ook willen zij ervoor pleiten dat het een open procedure blijft waarbij de bevolking en de gebruikers van de Dorpsstraat maximaal geïnformeerd blijven. De wethouder de heer Westers antwoordt dat het afkoppelen van het regenwater een tweeledig doel heeft: ten eerste is gebleken dat het grondwaterpeil in de Dorpsstraat verschrikkelijk hoog is, soms zelfs 30cm onder het maaiveld, wat tot gevolg heeft dat de bomen heel ondiep wortelen waardoor de straat opgedrukt wordt. Het voorstel is om een leiding aan te brengen waardoor het grondwater wordt afgevoerd, en dan tegelijkertijd hierop alle straatkolken aan te sluiten. Dit heeft als voordeel dat het water niet bij de Rabobank omhooggepompd moet worden naar de waterzuivering maar dat het bij het Tramp's Huys via de pijp geloosd mag worden op het wad, waardoor volgens deskundigen de wateroverlast bij extreem weer aanmerkelijk minder zal zijn en het grondwater naar ongeveer 70cm onder het maaiveld zal zakken, waardoor ook de bomen weer dieper zullen gaan wortelen. Aangaande de verlichting zegt de wethouder dat de lampen van 18 naar 22 watt zullen gaan, waardoor er iets meer licht komt maar de sfeer blijft zoals het nu is. Betreffende het gewicht van de auto's: dit staat los van deze plannen voor de Dorpsstraat maar het streven is wel dat ook dit geregeld is via de APV per 1 januari as. zodat de weg op langere termijn in goeie conditie blijft. Bijna nergens in Nederland mogen meer grote vrachtwagens in de binnenstad komen dus eigenlijk is het te gek voor woorden dat op zo'n klein eilandje wat ook nog de pretentie heeft autoluw te zijn grote trailers en zware vrachtwagens door een dorpsstraatje moeten. Het moet zeker de insteek zijn van deze raad om daar paal en perk aan te stellen. Voor de Dorpsstraat in zijn geheel wordt opgeleverd zullen al deze dingen in samenspraak met de belanghebbenden op een rij gezet en geregeld worden. De heer Visser vraagt of het de bedoeling is dat het sluisje bij het Tramp's Huys permanent opengezet wordt? De wethouder de heer Westers antwoordt dat dit inderdaad de bedoeling is, tenzij er een langere periode van droogte is en het grondwater te laag komt te staan. Vervolgens wordt besloten in te stemmen het schetsplan van de reconstructie van de Dorpsstraat en de voorbereiding te vervolgen zoals gepland, evenals de open-plan procedure. Reconstructie Kampweg en reparaties Postweg De heer Veenstra zegt dat zijn fractie content is met het voornemen de reparaties aan Postweg en Kampweg voor het hoogseizoen aan te pakken. In de door het college aangegeven oorzaken van de slechte staat van de Kampweg mist zijn fractie nog één ding: bij het herstraten van de Havenweg heeft zijn fractie gevraagd de aanvoer van het materiaal via het Oosterseveld te laten doen, maar men heeft er toen toch voor gekozen om dit via de Badweg en de Kampweg te doen. De combinatie van dit hele zware verkeer en het hoge water is er ook debet aan dat de weg nu in zo'n slechte conditie is. De heer Potiek vraagt in hoeverre dit plan is getoetst aan de notitie aanbevelingsbeleid van de gemeente Vlieland. De heer Visser zegt dat de reconstructie van de Kampweg en Postweg, weer één van de sluitstukken van de begroting van de gemeente Vlieland, toch weer de nodige vragen en opmerkingen oproept. i

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 45