2 De heer Gieles zeat dat dit al een jaar speelt. Vier weken geleden heeft de raad te horen gekregen dat het bij de stukken van april zal worden gevoegd, en in een ambtelijk schrijven over afvalinzameling kunnen we lezen dat het inderdaad bijgevoegd zal worden en nu wordt het van en ene op het andere moment zomaar van tafel geveegd. De voorzitter zegt dat het inderdaad zorgvuldiger was geweest als de raad erover was ingelicht toen besloten werd het plan niet in de vergadering van april te brengen. Maar het plan raakte kant nog wal met betrekking tot de beschikbare financiële middelen. De heer Gieles zeat zich toch aan het lijntje gehouden te voelen. Dit had ook een paar maanden geleden geconstateerd kunnen worden. De voorzitter zegt dat dit niet zo is. Het was pas twee weken geleden manifest. De notulen worden vervolgens ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken Naar aanleiding van punt 2 van de ingekomen stukken, de brief over., duurzame mobiliteit zegt de heer Gieles dat één van de initiatieven van de stichting de fractie van de PvdA erg aanspreekt, de actie op woensdag 17 september"te voet of per fiets naar school gaan"Op dit "auto-arme" eiland waar de afstanden kort zijn kan men dagelijks constateren dat er rijen auto's staan om kinderen van en naar school te halen ofte brengen. Zijn fractie wil het college verzoeken na te gaan of er mogelijkheden bestaan om dit ook op Vlieland te organiseren. De voorzitter zegt de raadsleden in overweging te willen geven dit zélf te organiseren in plaats van weer naar de overheid te kijken. Hij zal hier in ieder geval zijn medewerking aan willen geven. Naar aanleiding van punt 4, de managementsletter van Deloitte en Touche, zegt de heer Gieles dat zijn fractie op een aantal zaken wat dieper in wil gaan en vraagt deze te agenderen voor een volgende raadsvergadering. De fractie van de WD zegt hier ook achter te staan. De voorzitter stelt voor om het dan van een ambtelijk commentaar te voorzien betreffende oorzaken en oplossingen en anderszins, anders blijft het enkel bij het constateren ervan. Mevrouw De Leng vraagt of de stukken dan thuis bestudeerd kunnen worden. De voorzitter zegt dat ze dit moet overleggen met de griffier. De wethouder de heer Westers zegt met deze gang van zaken in te stemmen. Naar aanleiding van punt 6, een brief van de vogelopvang de Fügelpits, zegt de heer Gieles dat het een aardig gebaar is om eenmalig een bedrag van bijvoorbeeld 250 beschikbaar te stellen. De fracties van de WD en het ABV zeggen hiermee in te stemmen. De voorzitter vraagt of de raad het goed vindt dat het college zich nog beraadt over de hoogte van de gift. De heer Gieles vraaat waarom dat nodig is als de hele raad voor is. De voorzitter zegt dat dit nodig is gezien de uitgeputte reserves onvoorzien. Vervolgens concludeert de voorzitter dat afgesproken is de brief over duurzame mobiliteit serieus te nemen en dat de raad daarmee aan het werk gaat, dat de managementletter van Deloitte en Touche in de raad besproken zal worden, aan de hand van een ambtelijke notitie en toelichting, dat er een bijdrage gegeven gaat worden aan de vogelopvang Fügelpits en dat de overige stukken voor kennisgeving worden aangenomen. Droogvallen WaddenzeeI De heer Visser zegt dat de fractie van de WD blij is dat er nu eens geen beperkingen opgelegd worden maar dat er hiermee een beetje vrijheid teruggegeven wordt.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 44