nota niet te betalen De Telegraaf, maandag 10 februari 2003 door Jan Colijn AMSTERDAM, maandag Gemeenten mogen nabestaanden geen rekening sturen voor de lijkschouwing van een overledene die een niet-natuurlijke dood is gestorven. Nu komt het neg regelmatig ving haar echtgenoot toit zijn voor dat de rouwende familie ontsteltenis de rekening voor een nota in de bus krijgt die de lijkschouwing. Het plaatse kan oplopen tot 690 euro. De lijke VYD-raadslid Albert Inspectie voorde Gezond- Swinkels was hier woedend heidszorg. heeft hierover in- over en sprong in de bres voor middels echter een verhieti- de weduwnaar, gend oordeel geveid, omdat dit Naspeuringen door ambte- in strijd met de wet zou zijn. naren wezen uit dat de ge- De Vereniging van Nederland- meente in strijd met de wet se Gemeenten (VNG) pleit er had gehandeld. Vervolgens intussen voor dat er zo snel werd dë weduwnaar de;reke- mogelijk duidelijkheid komt Tiiog kwijtgescholden eh kre- over de heikele kwestie. gen vier Dinxperïoers, die de De Inspectie voor de Ge- nota wel hadden voldaan, hun Zondheidszorg kwam tot haar geld terug. conclusie op basis van een af-, - faire "in het Achterhoekse Nort daarna nam de ge- Dinxperlo. Nadat bij een in- meenteraad echter eenveror- woonster na een lang ziekbed den™£ aat^.^e r" euthanasie wac trenWöd ont meel mogelijk maakt dat Dinx- euthanasie was gepleegd, ont- perlo de kosten voor de ]ijk. schouwing kan doorberekenen. Raadslid Swinkels legde, dit vervolgens voor aan de Inspectie voor de, Gezondheidszorg, die nu heeft bepaald dat hiervoor iedere rechtsgrond ontbreekt.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 42