afmetingen van de gemeente, hier staan normale procedures en termijnen voor. En als men zich hier aan zou houden dan zouden dit soort problemen voorkomen worden. Overigens heeft de voorzitter een gesprek gehad met de organisator wat in goede harmonie is verlopen. De heer Veenstra vraagt waarom er in het Kastje heeft gestaan dat muziekvergunningen voor Koninginnedag tot 5 dagen van tevoren aangevraagd mochten worden, terwijl de vergunning voor de Sterrit 15 dagen van tevoren was aangevraagd. De voorzitter zegt dat die 15 dagen niet waar is. Daarnaast gaat het bij de muziekvergunningen om iets wat zit binnen het kader wat kan. Die toetsing kan heel snel door een ambtenaar. Als het strijdig is, dan duurt dit langer en kan het ook niet door een ambtenaar worden afgedaan maar door het bestuur. Mevrouw De Leng vraagt waarom de vergunning dan wel vorig jaar is verleend, was dit dan in strijd met wet en regelgeving? De voorzitter beaamt dit. Mevrouw De Leng zegt zich aan te sluiten bij de opmerkingen van de heer Gieles inzake het seniorenconvent. Naast beide genoemde kwesties wil zij nog de aandacht vestigen op een derde kwestie: het havenhotel. Zij vraagt of de voorzitter kan bevestigen dat de initiatiefnemer inmiddels schriftelijk contact heeft gezocht en gevraagd heeft naar alternatieve locaties. De voorzitter antwoordt dat naar aanleiding van een schrijven inzake een eventuele andere locatie ter plaatse van de Wierschuur, er morgen een gesprek plaatsvindt met de initiatiefnemer. Mevrouw De Lena zegt dat, gezien de ervaringen met deze kwestie de afgelopen maanden, zij eraan hecht dat de raadsleden goed geïnformeerd worden over wat er besproken wordt ten aanzien van alternatieve locaties en ook dat zij op de hoogte gesteld worden van de inhoud van deze brief. De voorzitter zegt hierop dat het bestuur bestuurt, brieven krijgt, deze interpreteert en gesprekken voert en op het moment dat zij er het een en ander over weet zal zij de raad hierbij betrekken. Sluiting Vervolgens, niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter om 21.30 uur de vergadering en dankt een ieder voor zijn/haar aanwezigheid. Aldus vastgesteld door de gemeenteraad van Vlieland in zijn openbare vergadering van 26 mei 2003. griffier voorzitter

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 41