Notulen van de openbare vergadering van de gemeenteraad van Vlieland d.d. 28 april 2003 gemeente Aanwezig: R.D. van der Mark (voorzitter) W. Gieies, J. de Leng, T. Oosterbaan, C. Potiek, K. Sannes, G. Veenstra, R. Westers-Beute, D.P. Visser, raadsleden R. A. Lanting, griffier, F.E. Westers, wethouder Opening De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering. De agenda wordt ongewijzigd vastgesteld, waarbij onder 11 "vragenuurtje" gelezen dient te worden als "rondvraag". Mededelingen De heer K. Hoekstra is met kennisgeving afwezig. Spreekrecht Van de publieke tribune heeft de heer H. Vrielink zich gemeld en hij krijgt het woord. De heer Vrielink zegt ten aanzien van de beslissingen van de overheid de weg kwijt te raken. Als voorbeeld noemt hij dat het historisch gebruik van het Wad door eilanders, zoals het zetten van een fuikje, aan banden gelegd zou moeten worden terwijl even verderop kokkelvissers het wad omploegen. En het vliegveld van Texel, zou dicht moeten terwijl 100 meter verderop de F16's van de luchtmacht voorbij gieren. Zo zou er nu een brandtrap moeten komen bij de vuurtoren en de kerk mag ineens niet meer dan 90 personen herbergen. De heer Vrielink zegt dat er toch bordjes bestaan met 'betreden op eigen risico' en vraagt zich af of het echt nodig is om te discussiëren over naar binnen of naar buiten toe openslaande deuren. De heer Vrielink zegt de indruk te hebben dat er geen aandacht meer is voor schoonheid, emotie en cultuur-historisch besef. Zo heeft de overheid ook de windmolens op de eilanden verboden maar verplicht ze wel om de 60 meter hoge C2000 masten te plaatsen. Er is vanuit de gemeenten veel kritiek gekomen op de plaatsing van deze masten, ook op de technische uitvoering van het één en ander. Het hele project heeft veel vertraging opgelopen en is bovendien 220 miljoen euro duurder geworden dan gepland, tot nu toe. Zijn indruk en die van vele critici is dat het een prestige-object geworden is. Het was verstandiger geweest om aansluiting te zoeken bij de ontwikkelingen in de mobiele telefonie. Er zijn mogelijkheden om andere systemen op te zetten om te vermijden dat het landschap in heel Nederland en ook op de Waddeneilanden wordt aangetast door de plaatsing van die masten. De heer Vrielink zegt te beseffen dat de gemeenten hier zelf weinig aan kunnen doen, maar wil het gemeentebestuur toch vragen deze hele ontwikkeling heel kritisch te volgen en zonodig te vertragen teneinde te voorkomen dat we straks zitten opgescheept met een systeem dat al verouderd is als het neergezet wordt. Hij maakt een vergelijk met de sirene mast die is geplaatst teneinde de bevolking te waarschuwen bij een ramp, maar toen er zich een situatie voordeed met een gifschip, niet is gebruikt. De voorzitter zegt hierop dat ook het bestuur geen voorstander was van die C2000 masten, maar het heeft alles te maken met de veiligheid van burgers en dat is een belangrijk onderdeel van het bestaan tegenwoordig. Dat de sirene destijds niet is gebruikt had te maken met het feit dat op dat moment het gemeentelijk infokanaal op televisie nog niet operationeel was, reden waarom is gekozen om met een politie-auto de bevolking te informeren over wat er aan de hand was. Notulen raadsvergadering 31 maart 2003 Naar aanleiding van punt 3 zegt de heer Potiek navraag te hebben gedaan bij de directeur van de basisschool en er is hem verzekerd dat het Vlielandse Volkslied wel degelijk nog geoefend wordt op school, evenals andere oranje-gezinde liederen. Naar aanleiding van bladzijde 5 vraagt de heer Potiek naar het wegenonderhoudsplan, wat in de raad van april zou worden gepresenteerd. De wethouder de heer Westers antwoordt dat het plan dat klaar was naar de prullenbak is verwezen omdat de kosten veel te hoog waren. Er wordt nu hard gewerkt aan een alternatief plan wat voor deze gemeente wel haalbaar is. De heer Potiek zegt dat hij dit antwoordt iets te kort door de bocht vindt.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 38