rato van de verstreken tijd linair verrekende gemiddelde van de boekwaarde tussen begin en eind van het jaar. Beide auto's zijn geschikt voor het werk dat ermee moet worden gedaan. Voorkeur college Gezien de aangegeven verschillen heeft het college een lichte voorkeur voor de combinatie DAF/VDK voor 24.500 per jaarWeliswaar zijn de kapitaallasten bij een auto van 120.000 begroot op 16.400 in 2003, maar daar staat de vrijval van de exploitatiekosten van een eigen auto tegenover. De afgelopen 5 jaar bedroegen deze gemiddeld 15.770. Deze kosten, bestaand uit verzekering, motorrijtuigenbelasting en groot onderhoud komen te vervallen. Er zal een kleine post klein onderhoud resteren. Hierbij moet worden gedacht aan kleine eenvoudige reparaties en 1 a 2 x per jaar de overzetkosten op de boot, voor in het totaal ca. 1000 per jaar. Verwacht mag worden dat de kosten van de auto daarmee per saldo aanmerkelijk goedkoper zullen uitvallen dan in de huidige situatie. Bij het op proef nemen van de DAF-VDK zal 3 maanden na in gebruikname een evaluatie plaatsvinden. De resultaten daarvan zullen uiterlijk 6 maanden na ingebruikname aan uw raad worden voorgelegd, zodat er een half jaar de tijd is voor de bestelling en levering van een andere auto indien dat gewenst blijkt. Bij de evaluatie zal o.a. worden gekeken naar: - bedrijfszekerheid - klein onderhoud - rij-eigenschappen - bedieningsgemak belading - effect op containers - inzameling los vuil - nieuw beleid voor het terugdringen van zwaar lang verkeer Tegelijk met het (her)inrichten van het overslagperron voor de plaatsing van de stationaire pers zal ook de plaatsing van een container voor opslag en afvoer van veegvuil en kolkenslib worden meegenomen. Sinds een jaar moet dit afval in gesloten containers worden geborgen en afgevoerd, hetgeen door het hoge vochtgehalte hogere kosten met zich meebrengt. Een container die is voorzien van een drainagesysteem van vocht wordt aangeboden door AJK voor een bedrag van 10.250. Daarnaast zullen enige kosten moeten worden gemaakt voor het aansluiten van de container op de olie-afscheider. In de begroting van 2002 was een bedrag van 8.000 begroot voor een voorziening van lekwater. Dit bedrag is nog beschikbaar. Tegenover de kosten van deze container staat het wegvallen van de huur van de huidige container die voor de afvoer van veegvuil en kolkenslib wordt gebruikt. Die huurkosten bedragen ca. 200 per jaar. Bij een afschrijvingstermijn van 10 jaar vallen de extra kosten dus tegen de baten weg. Daarnaast zullen de kosten van verwerking van het vuil afnemen omdat het vuil aanzienlijk minder water bevat. Het lekwater uit de container moet volgens de milieuvergunning over de olieafscheider+zandvang worden afgevoerd. Hiervoor moeten enige maatregelen worden uitgevoerd. Deze worden geraamd op ca. 5.000. Voorgesteld wordt om deze kosten te dekken uit het restant van het budget voor de aanschaf van de stationaire pers. Ter inzage: offerte stationaire pers Geesink-Kiggen offerte ontwateringscontainer t.b.v. veegvuil Oost-Vlieland, 15 april 2003 Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester Mr. B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 36