Raadsvergadering 28 april 2003 Agendapunt 9 Onderwerp vaststellen bestemmingsplan buitengebied Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, Voor u ligt ter vaststelling het bestemmingsplan Buitengebied. Een bestemmingsplan dat een lange aanlooptijd heeft gekend om tot vaststelling te komen. Tijdens de voorbereiding hebben diverse veranderingen in de wetgeving vertragend gewerkt. Om te komen tot een goed bestemmingsplan is een klankbordgroep in het leven geroepen waarin zitting hadden medewerkers van: de dienst DGWT van Defensie, Staatsbosbeheer-afdeling Vlieland, Wetterskip Fryslan, Nuon-devisie water, de Stichting Recreatiebelangen Vlieland, de Stichting Werkgroep Vlieland en de gemeente Vlieland. Ook was Rijkswaterstaat uitgenodigd deze organisatie kon spijtig genoeg geen afvaardiging leveren voor de klankbordgroep. Door de medewerkers van de klankbordgroep is erg veel werk verzet. Het systeem van een klankbordgroep is bij zo'n complex bestemmingsplan als een buitengebied als erg waardevol en positief ervaren. In de laatste bijeenkomst van klankbordgroep waren twee medewerkers van Stedenbouwkundig Buro Vijn aanwezig om bepaalde delen van het concept toe te lichten. Op 26 maart 2002 is het conceptbestemmingsplan in het kader van de artikel 10 procedure Besluit Ruimtelijke Ordening gezonden naar de daarvoor aangewezen instanties. Deze reacties zijn opgenomen en verwerkt in het ontwerp- bestemmingsplan. Het concept bestemmingsplan heeft voor een ieder ter inzage heeft gelegen van 2 april t/m 29 april 2002. De reacties in de vorm van zienswijzen zijn meegenomen in het hoofdstuk 8 overleg- en inspraakreacties (zie ook groene bijlage 4). In de tussenliggende periode is er meer duidelijkheid gekomen over de Vogel- en Habitatrichtlijn. De definitieve toetsing aanwijzing van habitats en intekening van de speciale gebieden op de kaart moet in een later stadium plaatsvinden. In OOW -verband (Overleg Orgaan Waddeneilanden) wordt gekeken of dit in een gezamenlijke actie van alle 5 de waddeneilanden kan plaatsvinden. Omdat er nog veel moet worden beslist over deze wetgeving is besloten het bestemmingsplan Buitengebied van de gemeente Vlieland niet langer te laten wachten op deze ontwikkelingen en dit bestemmingsplan verder in procedure te brengen. Waar mogelijk is de implementatie van de Vogel- en Habitatrichtlijn opgenomen. Het ontwerp-bestemmingsplan Buitengebied is gepubliceerd en heeft ter inzage gelegen van 3 maart tot 31 maart 2003. Hierop zijn vier reacties binnen gekomen. I. Een telefonische reactie van de DGWT van Defensie met de vraag waarom hun brief van 15 april 2002 niet is opgenomen in de inspraakreacties van het ontwerp-bestemmingsplan. Deze brief bleek niet bij de gemeente te zijn binnengekomen, daarop is een kopie van deze brief toegezonden-. Hierin wordt verzocht om de structuurschema's militaire terreinen te benoemen als beleidskader in de beschrijving in hoofdlijnen. Op zich is dit geen probleem. Het ontwerp-bestemmingsplan is dienovereenkomstig aangepast. II. Op 28 maart hebben wij een zienswijze ontvangen van de Waddenvereniging. Deze zienswijze is tijdig ingekomen en daarmee ontvankelijk De Waddenvereniging had geen behoefte om de zienswijze mondeling toe te lichten. De zienswijze komt in grote lijnen neer op 7 punten. 1- de implementatie van de Vogel- en Habitatrichtlijn 2- militaire doeleinden 3- het opnemen van een begripsomschrijving militaire doeleinden 4- het strandpaviljoen en het permanent gebruik ervan 5- het tegengaan van meerdere strandpaviljoens 6- kampeerterrein Stortemelk 7- fietspaden

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 29