=1 gemeente onderhoudsmaatregel, die, afhankelijk van de verkeersintensiteit eens in de 5 a 10 jaar dient te worden uitgevoerd. De kosten van deze maatregelen worden geraamd op 17.000. Voorgesteld wordt op dit moment van deze maatregel af te zien, en deze mee te nemen in de planning van het meerjarenonderhoudsplan wegen. Financiering Voor de Kampweg stond in 2002 25.000 (aanbrengen slijtlaag) op de begroting, voor de Postweg 500.000 (overlaging). De werkzaamheden zijn door capaciteitsgebrek niet op de rol gezet. Vervolgens is ervoor gekozen deze middelen aan te wenden voor de Badweg en de Dorpsstraat. Beide in 2002 geraamde posten zijn derhalve in de begroting van 2003 niet als te activeren lasten meegenomen. Een overzicht van de huidige stand van eenmalige en structurele financiële middelen ligt op de gebruikelijke wijze ter inzage. Langer wachten met de aanpak van de Kampweg zal het wegdek verder achteruit doen gaan, waardoor de levensduur zelfs na een overlaging zal afnemen. Hierdoor zal een reconstructie duurder uitpakken. Anderzijds zijn er voor dit jaar onvoldoende financiële middelen om ook de Postweg aan te pakken. Het college van B&W kiest er daarom voor de Kampweg nog dit jaar (voor de zomer, tussen de mei-vakantie en 20 juni) aan te pakken. Deze periode is klimatologisch gezien ook de beste tijd voor het uitvoeren van afsalteringswerken. Voorbereiden van bestek en aanbesteding zijn inmiddels gestart, onder voorbehoud van kredietverlening door de raad. Om ook de problemen met het wegdek in het Bomenland op te lossen, zullen tegelijk met het werk aan de Kampweg de gaten in de Postweg in Bomenland (warm) worden gevuld om de verkeersveiligheid tot de algehele reconstructie te kunnen garanderen. Het koud vullen van gaten, zoals de afgelopen anderhalfjaar door de eigen dienst uitgevoerd, biedt onvoldoende soelaas. Tevens kunnen de gaten in de Polderweg worden gerepareerd. Voorgesteld wordt om deze kosten te financieren door het uitstellen van het voor dit jaar geplande onderhoud van de Dennenlaan, waarvoor in de beleidsbegroting 41.000 is ingeruimd. De helft van dit bedrag moet ruim voldoende zijn voor de noodreparaties in het Bomenland. Met het reconstrueren van de Kampweg is de huidige financiële structurele ruimte vrijwel opgesoupeerd. Dit betekent dat voor de gemeentelijke bijdrage aan een reconstructie van de Postweg in de begroting van 2004 naar nieuwe structurele middelen zal moeten worden gezocht. Momenteel wordt gewerkt aan een nieuw meerjarenplan wegen. De planning is, om dit meerjarenplan in de meiraad aan uw raad ter discussie aan te bieden, tegelijk met een voorstel voor gewichtsbeperking van voertuigen. Bij de meerjarenplanning zal een aantal alterrnatieven worden voorgelegd met verschillende intensiteit van het onderhoud, en de daarbij verwachte financiële inspanningen en daarmee samenhangende gemiddelde kwaliteit van de wegen. Het meerjarenplan kan dan in de raadsvergadering van juni worden vastgesteld, zodat het als basis kan dienen bij het opstellen van de begroting 2004 en meerjarenraming. Samenvattend vragen wij uw raad krediet te geven voor de reconstructie van de Kampweg, door het op kapitaallast brengen van de afschrijving van deze reconstructie (15 jaar). Dit betekent een structurele jaarlast van 18.997, hetgeen binnen de nog resterende structurele dekkingsmiddelen past van 24.874. Oost-Vlieland, 15 april 2003 Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester Mr. B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 27