De raad van de gemeente Vlieland; overwegende dat het droogvallen binnen de gemeente Vlieland is geregeld in het bestemmingsplan Waddengebied en de gemeentelijke verordening Waddenzeegebied; in de aanwijzing Staatsmonument Wadddenzee de trilaterale afspraak over het droogvallen is uitgewerkt; hierin een bepaling is opgenomen dat schepen mogen droogvallen in een gebied binnen 200 meter van de bebakening en betonning; in het bestemmingsplan een gebied is aangewezen waar droogvallen langer dan 48 uur is toegestaan in de zogenaamde artikel 17 gebieden op grond van de Natuurbeschermingswet het droogvallen niet is toegestaan; de belangenorganisaties hebben aangegeven de huidige regelgeving niet duidelijk te vinden; de watersportsector een gedragscode heeft opgesteld voor de waterrecreant, waarin staat aangegeven hoe ze moeten omgaan met droogvallen; het ministerie van LNV en de provincies bereid zijn om deze gedragscode gedurende 4 jaar (2003- 2006) uit te proberen. jaarlijks een evaluatie zal plaatsvinden waarbij gegevens van het ministerie van LNV, Staatsbosbeheer, het Korps Landelijke Politie Diensten (unit Waddenzee) en Wadvaarders worden gebruikt; namens het Overleg Orgaan Waddeneilanden is gesteld dat de gemeenteraden van de waddengemeenten moeten worden gevraagd accoord te gaan met nieuw beleid; het niet mogelijk is om voor het seizoen 2003 de gemeentelijke verordening Waddenzeegebied of het bestemmingsplan voor het Waddengebied aan te passen; er daarom voor gekozen wordt dat de gemeenten de intentie zullen uitspreken om te komen tot een proef voor een periode van 4 jaar, op basis van de gedragscode met als doel informatie te verzamelen voor toekomstige aanpassingen in de regelgeving; gelezen: het voorstel van burgemeester en wethouders van 15 april 2002 en de notitie "Verantwoord gedrag op het Wad" gelet op het bestemmingsplan Waddengebied, de gemeentelijke verordening Waddenzeegebied en het convenant Verantwoord droogvallen in de Waddenzee; besluit voor het droogvallen in de Waddenzee in te stemmen met een proef voor een periode van 4 jaar, op basis van de gedragscode, met als doel informatie te verzamelen voor toekomstige aanpassing van de regelgeving. Aldus besloten door de raad voornoemd in zijn openbare vergadering van 28 april 2003. de griffier de voorzitter R.A. Lanting R. D. van der Mark

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 23