Nu is het zover dat na 1 jaar gesloten te zijn geweest, wij mogen bouwen te Dokkumer Nieuwe Zijlen. Het architectenbureau Adema te Dokkum heeft in maart 2002 een voorlopig plan ontworpen dat naar het huidige prijspeil een investering vergt van 2.500.000,00. De stichting de Fügelpits beschikt niet over de nodige middelen om dit te kunnen realiseren. Het stichtingsbestuur en de medewerkers willen dolgraag uitvoering geven aan een nieuwe start, maar alleen dan wanneer het totale investeringsbedrag kan worden verkregen uit bijdragen, subsidies, giften, donaties, legaten e.d. Met andere woorden, opdracht voor de bouw kan eerst dan worden gegeven als de zekerheid bestaat, dat een toekomstige exploitatie niet wordt belast met jaarlijkse kapitaallasten. Dit klemt temeer waar de Stichting nauwelijks structurele middelen kan genereren om de overige exploitatielasten te kunnen dekken. Op basis van de meest eenvoudige exploitatie aanpak in de nieuwe situatie moet er van worden uitgegaan dat (zonder aanvullende steuner een jaarlijks tekort zal resteren van in elk geval 15.000,00. Ook met betrekking tot dit tekort wordt er een beroep op de gemeenschap gedaan in de breedste zin van het woord. Dat wil zeggen, dat het Stichtingsbestuur de zekerheid wil hebben, dat door middel van gegarandeerde bijdragen van derden er een zodanige exploitatie mogelijk is, dat er per saldo geen tekorten resteren. Het is om die reden dat wij u deze brief doen toekomen. Want voordat we willen en kunnen beginnen met bouwen willen we er zeker van zijn, dat wij straks die zorg aan de vogels kunnen geven die nodig is. Door middel van deze brief, vragen wij u, ons financieel te willen steunen. Wij stellen het op prijs indien u zo mogelijk voor 15 mei a.s. ons wilt berichten of u bereid bent aan ons verzoek te willen voldoen en zo ja tot welk bedrag en of het éénmalige investeringssteun dan wel jaarlijks structurele exploitatiesteun betreft. Wij hopen dat u samen met vele anderen de toekomst van de Fügelpits zeker wil stellen. Met hart en ziel hebben wij de olieslachtoffers opgevangen en verzorgd, mag dat in de toekomst weer? Mogen wij met uw hulp, de vogels een tweede kans geven? Vriendelijke groeten, Namens het bestuur van de Fügelpits, W. Bij ma

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 20