U V ogeio^ve^gcenrrum "4 FogJtffc" De Singe] 34- 9133 DJ Dnjum rrvailï fuge]p>ils@cke]]o.rJ Aan: Gemeente Vlieland t.a.v. de Gemeenteraad Postbus 10 8899 ZN Vlieland Betreft: Aanvraag bijdrage doorstart Fügelpits Datum: 17 maart 2003 Geachte Gemeenteraad van Vlieland, 1 C HMÜ 2003 ll saw Het gebouw van vogelopvangcentrum de Fügelpits is sinds 1 januari 2002 gesloten voor vogelopvang. Dit in verband met ruimte gebrek en het circo-virus in het vogelopvangcentrum. Rondom het gebouw hebben wij inmiddels alweer onder zeer primitieve omstandigheden honderden olieslachtoffers opgevangen. Dit in verband met de expertise en de vele olieslachtoffers die aanspoelden op de Europese kusten. Nu is er te Dokkumer Nieuwe Zijlen een stuk grond waar het vogelopvangcentrum de Fügelpits mag bouwen, alle vergunningen zijn nu rond. Op het 1,5 hectare grote terrein is ruimte voor grote bassins en een goede quarantaine. Voor de bouw van het nieuwe vogelopvangcentrum hebben wij echter geld nodig, heel veel geld. Al vanaf 1978 is de Fügelpits bezig geweest met de opvang van vogels die door menselijk toedoen in de problemen geraakten. Het gaat daarbij vooral om vogels die slachtoffer zijn geworden van olie. Iets wat helemaal niet hoort en wat niks meer met een natuurlijke selectie te maken heeft. Door jaren van experimenteren met deze olieslachtoffers, is er voor de vogels een goede behandelmethode gevonden. Vervolgens zijn de problemen begonnen van ruimte gebrek. Helemaal na de komst van de beroemde vogelwasmachine. Olieslachtoffers bleven leven, wat ook ons doel was en is. Bij grote olierampen hebben wij de laatste jaren een tijdelijke grote kooi op en bij het Lauwersmeer mogen bouwen. Deze grote zwemruimte voor de ex-olieslachtoffers deed wonderen voor het laatste traject in het herstel van de vogel. Daardoor konden wij enkele honderden vogels in een prima conditie terug zetten in de natuur. Voor ons was dit het teken om te gaan zoeken naar een grotere locatie om grote bassins te kunnen realiseren. Staatsbosbeheer heeft ons 2,5 jaar geleden een stuk grond bij Dokkumer Nieuwe Zijlen aangeboden. Er zijn plannen gemaakt hoe het vogelopvangcentrum er uit zou moeten zien ten behoeve van het wijzigen van bestemmingsplan. Nr. AZ Typ BZ Ondw See Arch RO Mil GW Jur Fin Comp Sacr Burg Weth Copy Adv B&W besluit rvr. datum akk. bespr vka

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 19