y&cC^r^> ■meente 10. Gedragscode voor bestuurders De heer Gieles zegt dat hij het prachtig omschreven vindt maar dat met het vaststellen van zo'n code we op Vlieland niks meer kunnen. Hij zegt dat alle raadsleden al de eed hebben afgelegd, heeft zo'n code dan nog wel zin? En is de gemeente verplicht deze code op te stellen? De heer Visser merkt op ten aanzien van paragraaf 2 dit erg krap omschreven te vinden. De voorzitter zegt hierop dat in deze code, die de gemeente verplicht is op te stellen, zaken staan omschreven die ook in de Gemeentewet staan. Het gaat om de openbaarheid van bestuur en die moet transparant zijn. Het geeft niet als je zo dicht op elkaar zit, als je het maar open doet, en dat is de bedoeling van deze gedragscode. De heer Gieles zegt hier wel achter te staan maar het lijkt hem weer zo'n stuk papier wat vervolgens in een archief beland en waar je nooit meer wat mee doet. De voorzitter benadrukt nogmaals dat als het gaat om openheid. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 11Budget ten behoeve van een uitbreiding van de formatie met 0,2 fte bij de afdeling Algemene Zaken De heer Veenstra zegt dat dit toch van tevoren al voorzien was en vraagt waarom dit voorstel dan nu gedaan wordt. De voorzitter antwoordt dat het van tevoren helder was dat er per week een bepaalde tijd zou zijn dat er geen bode was. Nu blijkt dat dat niet werkt en dat is de reden dat dit voorstel nu gedaan wordt. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 12. Verkoop groenstrook Duinwijck De heer Hoekstra vraagt of een stukje groenstrook in het Vorkduin al in een eerder of een tussenstadium is verkocht. De voorzitter antwoordt dat dat stukje wat de doorgang had moeten zijn, al eerder is verkocht, dit is destijds toegezegd door het vorige hoofd openbare werken. De afweging nu is dan ook dat dat achterpad toch al afgesloten is en het dus al een keer is toegestaan bij een ander. Er is dus eigenlijk geen weg terug. Achteraf hadden we dit misschien beter niet kunnen doen. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 13. Vaststellen Woonplan gemeente Vlieland De heer Gieles zegt blij te zijn dat het plan nu klaar is en dat de ideeën van de PvdA zijn overgenomen. Elk plan wat net klaar is is altijd achteraf wat achterhaald. Zo staat er op bladzijde 5 "gunstige arbeidsmarkt-situatie" wat nu niet meer zo is. Op bladzijde 16 onder "Europese harmonisatie staat dat de afgelopen jaren particulieren tweede woningen om financiële redenen steeds minder verhuurd zouden zijn met nadelige effekten voor leefbaarheid en economie in toeristisch-recreatieve gebieden zoals de Waddeneilanden. Dit is echter nooit onderzocht en aangetoond. De doelstelling om de tweede woningen zoveel mogelijk terug te krijgen in de woningvoorraad is helaas niet helemaal gelukt. Hierin moet de gemeente nog accurater optreden. De zinnen op bladzijde 19 "Het gebruik als tweede woning had altijd alleen maar een negatieve en verdringende werking. Door het steeds langer worden van de seizoenen en het feit dat de woningen ook buiten de seizoenen steeds vaker in gebruik zijn kunnen de tweede woningen echter ook een stuk levendigheid voor het dorp betekenen" moeten er niet in. Dit geeft een positieve wending aan het tweede woningbezit. Voorts vraagt de heer Gieles wat wordt bedoeld met een "piep-systeem". De voorzitter antwoordt dat dit betekent dat er pas gereageerd wordt als er iemand klaagt. Naar aanleiding van bladzijde 23 merkt de heer Gieles op dat men wel degelijk op de hoogte was van de slechte staat van de huurwoningen, want hier is door verschillende bureaus onderzoek naar gedaan, alleen er was nooit geld of er werd geen prioriteit aan gegeven. De voorzitter zegt dat dit hierin ook wordt erkend. 3

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 9