Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 10. Goedkeuring begroting 2003 SRV Mevrouw De Leng vraagt of de raad vanaf volgend jaar dus niet meer deze begrotingen goedkeurt? De voorzitter antwoordt bevestigend. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens de begroting 2003 van de SRV vastgesteld. 11Vaststellen verordening onderzoeken doelmatigheid en doeltreffendheid gemeente Vlieland De heer Gieles vraagt aan de voorzitter of hij uit kan leggen hoe dit in de praktijk gaat werken, maar geeft aan dat als de voorzitter antwoordt dat hij dit niet kan hij hier ook genoegen mee zal nemen. De voorzitter zegt dat de enige praktijk die hiervan bekend is de Tweede Kamer is. Hier valt het altijd op een woensdag, en die dag staat bekend als 'gehaktdag'. Op deze dag komt de Algemene Rekenkamer met doelmatigheids- en doeltreffendheidsoverzichten waaruit blijkt dat er een grote mate van discrepantie is tussen beleid maken en uitvoering, en dit financieel vertaald. In deze verordening staan de kaders waarbinnen dit moet gebeuren. Dit is voor elke gemeente nieuw. Het college zal moeten bepalen wie dit dan (extern) gaat doen, en welke onderdelen. Zeker is wel dat het veel geld gaat kosten. Voor november van ieder jaar zal het college dit moeten bepalen en zal de raad hier over berichten. Volgend jaar kom je dan, bij de jaarrekening of eerder, dat zal de raad moeten bepalen, bij een 'gemeentelijke gehaktdag' en zie je de doelmatigheid en doeltreffendheid van het besturen van de gemeente Vlieland. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming de Verordening onderzoeken doelmatigheid en doeltreffendheid gemeente Vlieland vastgesteld. 12. Begrotingswijzigingen 2 en 3, 2003 De heer Gieles vraagt om uitleg inzake de 43.900 voor het OOW, waarvan door het college wordt voorgesteld dit te doen opnemen in de begroting 2004. De heer Veenstra vraagt of onze vertegenwoordiger in het OOW in november 2002 op de hoogte was van de hoogte van dit bedrag. De wethouder de heer Westers antwoordt dat dit in november 2002 in het AB van het OOW aan de orde is geweest onder voorbehoud van goedkeuring door de raad. Gezien de hoogte van het bedrag, wat onze begroting niet toelaat, stelt het college voor het volgend jaar in de begroting mee te nemen. Het bedrag is pas in februari bekend gemaakt. De heer Gieles vraagt om uitleg van de zin "structureel betekent een en ander een voordeel van 14.000. De heer Westers antwoordt dat die 14.000 slaat op de komende jaren omdat de verdeelsleutel anders gaat worden. Die zou dit jaar al anders worden maar Texel heeft aangegeven dat ze daar geen ruimte voor de begroting in hebben. De voorzitter licht toe dat als de nieuwe verdeelsleutel in werking treedt de andere eilandgemeenten meer moeten gaan betalen. De heer Visser zegt dat als Texel kan besluiten dat het dit jaar niet past Vlieland dit ook kan besluiten. De voorzitter zegt dat de kosten van het onderhouden van het OOW lijken op het ontstaan van een vijfde gemeente. Dit is niet te betalen. De gemeente loopt zich het vuur uit de sloffen om zich te houden aan deadlines met betrekking tot het opstellen en vaststellen van een begroting, en als het OOW dan op zo'n termijn komt met een dergelijk bedrag, dan is dat jammer, maar dat gaat dus niet. Wij zijn niet in staat om zo even 43.900 ergens vandaan te halen. De heer Gieles vraagt of we hier nou eigenlijk iets voor terug zien. De voorzitter zegt dat hij hier wel een opvatting over heeft maar dat dit eerst maar eens in het bestuur besproken moet worden. Wat hem betreft is de kosten-baten analyse twijfelachtig. Tijdens de conferentie "Zwart Getij" is hier door de burgemeesters van de Waddeneilanden nog uitgebreid over gesproken. Het zal wel anders moeten maar dat is op de zaken vooruit lopen. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 13. Vragenuurtje 4

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 50