De wethouder de heer Westers zegt niet alle antwoorden paraat te hebben. De containers die stuk zijn gegaan waren niet in goeie staat, maar er wordt wel verder onderzoek gepleegd naar dit voorval. Het grof vuil wordt momenteel in het dorp ook al opgehaald met de vrachtwagen en niet met de vuilnisauto. Dat er een extra handeling nodig is om grote bakken te legen hoeft geen overweging te zijn om extra ritten te rijden. De hele procedure duurt inderdaad erg lang en dat was niet de bedoeling. Het personeel is zeker in de beginfase enorm betrokken bij dit project. Maar het knopen doorhakken zal toch uiteindelijk het bestuur moeten doen en het hoofd Openbare werken. Hij zegt te begrijpen dat de voorkeur van de raad uitgaat naar de Geesinkwagen. Het voordeel van de VDK is echter dat deze onmiddellijk ingezet kan worden. De toestand van de huidige vuilniswagen is zodanig dat deze binnenkort niet meer ingezet kan worden. Er zal in de raadsvergadering van april een voorstel worden gedaan maar in de tussentijd moet er een oplossing gevonden worden. De heer Potiek zegt er kromme tenen van te krijgen dat dit zolang moet duren terwijl de huidige auto zowat instort. Hij vindt dat er nu doorgepakt moet worden: bestel die Geesink en sluit een deal voor de zomer om zo'n ding te leasen. De heer Veenstra zegt zich aan te sluiten bij de heer Potiek. Hij wijst nogmaals op het betrekken van de werkvloer in deze. De heer Visser vraagt om 10 minuten schorsing. De voorzitter schorst de vergadering om 20.50 uur. Om 21 uur heropent de voorzitter de vergadering. De heer Visser zegt dat de Geesink misschien de beste opties heeft en stelt voor, gezien de nijpende toestand, om een proef van 3 maanden te starten met de VDK, en binnen deze termijn een beslissing te nemen. De voorzitter concludeert dat dan dus nadere besluitvorming na deze proef plaatsvindt. De heer Potiek zegt meer te voelen voor het besluiten tot aanschaf van een Geesink kraakpers en dan in overleg te treden met de leverancier om te komen tot een tijdelijke oplossing wanneer de oude wagen het begeeft. De heer Veenstra zegt dat zijn fractie zich hierbij aansluit. De wethouder wijst erop dat de kraakwagen kan niet eerder in bedrijf worden genomen dan nadat de pers is aangeschaft en geïnstalleerd. De heer Visser zegt dat zijn fractie de voorkeur van het college wel kan volgen in de aanschaf van een pers. Wie het snelst kan leveren heeft de voorkeur. De heer Potiek zegt te begrijpen dat er tijd nodig is om een en ander te installeren, maar herhaalt nogmaals zijn voorstel. De wethouder zegt dat het college zal zorgen voor een tussenoplossing en in de raadsvergadering van april met een voorstel aan de raad zal komen. 7. Goedkeurling jaarrekening 2001 en begroting 2003 Stichting Flidunen De heer Gieles zegt zijn compliment te willen overbrengen aan de beheerder en medewerkers van de Stichting Flidunen. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 8. Benoeming vertegenwoordiger gemeente in bestuur SRV Er wordt overgegaan tot schriftelijke stemming. Er worden 8 stemmen uitgebracht op de heer Potiek en 1 blanco. De heer Potiek zegt de functie te aanvaarden. Besloten wordt de heer Potiek te benoemen tot vertegenwoordiger van de gemeente in het bestuur van de SRV. 9. Wijzigingsvoorstel statuten SRV 3

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 49