Raadsvergadering 31 maart 2003 Agendapunt 9 Onderwerp Wijzigingsvoorstel statuten SRV Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, Bij schrijven van 17 september 2002 heeft het bestuur van de stichting recreatiebelangen Vlieland verzocht in te stemmen met een wijziging van de statuten. Het betreft de navolgende wijzigingen. a. een dusdanige aanpassing dat de handelingen en de besluiten die onderworpen zijn aan de goedkeuring van de gemeenteraad, voortaan de goedkeuring behoeven van het college van burgemeester en wethouders; b. de volgende wijziging van artikel 5 Artikel 5 1Het bestuur bestaat uit ten hoogste zeven leden en ten minste vijf leden welke door burgemeester en wethouders der gemeente Vlieland worden benoemd en ontslagen waarvan: a. twee en ten hoogste vier leden op voordracht van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlieland; 2. Elke voordracht tot benoeming van een bestuurslid moet - bij periodieke aftreding - ingeleverd worden bij burgemeester en wethouders van de gemeente Vlieland voor één november van het jaar voorafgaande aan dat met ingang waarvan het lid dient af te treden. Elke voordracht tot herbenoeming van een bestuurslid bevat ten minste één naam. Elke voordracht tot benoeming van een bestuurslid bevat ten minste twee namen. Het eerste lid onder b. en c. en de leden 3, 4 en 5 van artikel 5 blijven ongewijzigd. c. de volgende wijziging van artikel 7 vierde lid 4. het lidmaatschap van het bestuur eindigt: a. door overlijden van een bestuurslid; b. door bedanken, mits schriftelijk aan het bestuur; c. In de gevallen in het burgerlijk wetboek genoemd. Het huidige vierde lid onder c voor een lid van de gemeenteraad van Vlieland wanneer betrokkene ophoudt deel uit te maken van die gemeenteraad" komt daarmee te vervallen. Ons college kon instemmen met de voorgestelde wijziging van de statuten onder voorwaarde dat artikel 5 lid 1 onder a. als volgt aangepast zou worden: a. bij een bestuur bestaande uit vijf leden 3 leden en bij een bestuur bestaande uit 7 leden, 4 leden op voordracht van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlieland Eind november 2002 is het bestuur van de SRV nader geïnformeerd over het standpunt van ons college. Tevens is het bestuur de gelegenheid geboden om het verzoek van 17 september 2002 mondeling toe te lichten danwel te reageren op het voorstel van ons college artikel 5 1e lid onder a. aan te passen. Op 14 februari 2003 kwam er bericht (per e-mail) dat het bestuur van de SRV zich kon vinden in de voorgestelde aanpassing van artikel 5 1e lid onder a. Gezien het bovenstaande stellen wij uw raad voor in te stemmen met de wijziging van de statuten zoals voorgesteld door de SRV bij schrijven van 17 september 2002 alsmede de door ons college voorgestelde aanpassing van artikel 5, 1e lid onder a.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 27