De containers behorend bij de persen van Geesink en AJK beschikken beide over een z.g. guillotine- sluitingssysteem van de fa. Kiggen, waardoor het 'morsen' van vuil tot een minimum kan worden beperkt. Dit in tegenstelling tot de containers behorend bij het translift systeem, die minder afdoende kunnen worden gesloten (zie foto's). zonder vultrechter Wisselstation Bij het gebruik van een stationaire pers met wisselcontainers moet speciale aandacht worden gegeven aan het wisselen van de containers. Gezien het gewicht van een volle container beschikt de gemeente niet over het juiste materieel om dit in eigen beheer te doen. Het inschakelen van een aannemer of transporteur behoort tot de mogelijkheden, maar dit houdt een zeker risico in. Er is niet exact van te voren te plannen wanneer een container volraakt. In de meeste gevallen zal dit gebeuren wanneer de vuilnisauto zijn inhoud in de pers lost. Op dat moment moet terstond de container kunnen worden gewisseld, omdat anders de inzameling van vuil komt stil te liggen. In dit voorstel is daarom de mogelijkheid van een wisselstation voor 2 containers meegenomen. De containers worden over een rail en middels mechanische aandrijving voor de pers gebracht. Met de beschikking over 3 containers kan er altijd een te vullen en een lege container op het wisselstation aanwezig zijn, zodat er tijdens het lossen nooit gewacht hoeft te worden op hulp van derden. De transporteur plaatst de lege container direct op het wisselstation en haalt de volle container rechtstreeks van het wisselstation af. (N.B.: Bij de bezichtigde pers+wisselistallatie te Nijkerk beweegt de pers langs de containers. Deze opstelling is op het terrein van gemeentewerken, gezien de benodigde peronnhoogte voor het storten uit de vuilnisauto, niet mogelijk.) Opmerkingen m.b.t. Medewerking Fryslan Miljeu afvalsturing Afvalsturing Fryslan neemt de aanschafkosten van de transportcontainers bij de pers voor zijn rekening. Die worden omgeruild voor de nu gebruikte 6 containers. Bij het aangaan van een leasecontract neemt Fryslan Miljeu de huidige vuilnisauto over tegen boekwaarde (per 1/1/03: 33.108, per 31/12: 22.072) Afvalsturing zal de gemeente Vlieland met raad en daad bijstaan bij de voorbereding en uitvoering van de plaatsing van de pers en aanpassingen van het bordes. Voorkeur college Zowel de twee vuilniswagens als de twee persinstallaties (Geesink en AJK) passen financieel (beleidsbegroting 2003: 120.000 voor de auto en 160.000 voor de pers) en kwalitatief in de opzet kraakperswagen stationaire pers. Gezien de aangegeven verschillen heeft het college een lichte voorkeur voor de combinatie DAF/VDK (proef voor 1 jaar) en, naar het zich nu laat aanzien de pers wisselstation van AJK, met als motivering de iets gunstiger prijsstelling. Bij het op proef nemen van de DAF-VDK zal na 3 maanden een evaluatie plaatsvinden, de resultaten daarbvan zullen uiterlijk na 6 maanden aan uw raad worden voorgelegd, zodat er een half jaar de tijd is voor de levering van een andere auto. Bij het definitieve raadvoorstel van april zullen evaluatiecriteria worden aangegeven. Geesink AJK Translift vultrechter inhoud trechter (m3) legingssnelheid nog gaas plaatstaal plaatstaal 11.0 6.8* 3.5 nagaan 432 m3/u ca. 5 min volle trechter

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 17