gemeente Raadsvergadering 31 maart 2003 Agendapunt 6 Onderwerp Discussie over de keuze van afvalinzamelingsmiddelen Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, Op 25 november 2002 gaf uw raad aan, naar aanleiding van een voorstel van het college van B&W, waarbij een aantal alternatieven voor de toekomstige inzameling van bedrijfs- en huishoudelijk afval op een rij waren gezet, het alternatief kraakperswagen stationaire pers verder uit te werken. Daarop is aan Fryslan miljeu gevraagd op welke wijze zij de gemeente daarin zou kunnen bijstaan. Dit heeft geresulteerd in aanvullende offertes voor zowel een stationaire pers als een kraakperswagen. Een voorbeeld van een in werking zijnde stationaire pers is bekeken in Nijkerk, de aangeboden vuilnisauto is ter demonstratie op 20 maart op Vlieland te zien geweest. Fryslan miljeu biedt deze vuilnisauto (een DAF met VDK-belading) in een lease-constructie aan. Tevens biedt Fryslan miljeu ook de in november genoemde DAF-Geesink vuilnisauto in een lease-constructie aan. In beide gevallen wordt de vuilnisauto permanent op het eiland gestationeerd, en zijn alle structurele lasten voor rekening van Fryslan miljeu, met uitzondering van brandstofkosten, klein onderhoud en de transportkosten op de boot bij groot onderhoud aan de wal. vuilnisauto In het voorstel van november was sprake van een kraakperswagen van Geesink op een DAF-onderstel; De door Fryslan Miljeu aangeboden vuilnisauto is vergelijkbaar met deze auto, er zijn echter enige verschillen: doordat de auto 3 assen heeft, is het maximale gewicht per as minder; de auto is langer dan de DAF/Geesink, doch korter dan de huidige; de onafhankelijk werkende belading werkt sneller dan een gelijkgeschakelde belading; zeer grote stukken grof huishoudelijk afval (bank, bed) kunnen niet met de VDK worden ingezameld; klein grof huishoudelijk afval kan wel worden meegenomen het maximale vulgewicht/volume is groter, de maximale last per as is echter minder. Afmetingen/eigenschappen van de 2 vuilnisauto's t.o.v. de huidige vuilniswagen: huidia Geesink VDK totale lengte (m) 8,90 7,91 8,5 breedte (m) 2.5 ca. 2.3 ca. 2.3 max. gewicht (vol, ton) ca. 27 ca. 16 21,5 aantal assen 3 2 3 max. gewicht per as 9.5 ton ca. 10,5 ton ca. 8,5 ton inhoud (m3) 27 10* 13 leasekosten" - 28.695"* 25.200 volgens offerte FM wordt bij leasen uitgegaan van 13 m3 incl. 500 voor klein onderhoud bij aanschaf en onderhoud in eigen beheer: 25.285, excl. personeelskosten stationaire pers Bij de stationaire pers van Translift, die Fryslan Miljeu aanbiedt, kunnen de volgende opmerkingen worden geplaatst: Door de wormwiel-constructie kunnen grote stukken niet worden geperst; op de locatie werd de pers ook uitsluitend voor huisvuil, groen afval en papier gebruikt. Het persen verloopt vrij traag; het persvolume is beperkt, waardoor het legen van de vuilnisauto in happen verdeeld moet worden. Het legen van de vuilnisauto in de pers zal daardoor zo'n 15-20 minuten in beslag nemen. Bij het wisselen van de container wordt, net als bij de huidige vuilnisauto, afval gemorst, die onder en tussen de persinrichting terecht komt, hetgeen moeilijk schoon te houden is. Dit heeft een aanzuigende werking op ratten. De pers van translift is wel aanmerkelijk goedkoper dan de persen van Geesink en AJK

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 16